HABER

CHP'li Selin Sayek Böke'den genel başkan adaylığı açıklaması

CHP Sözcülüğü görevinden sürpriz bir şekilde istifa eden Selin Sayek Böke, sessizliğini bozdu. “Genel başkan adayı mısınız?" sorusuna Selin Sayek Böke, şöyle yanıt verdi: "Aday değilim. Bu istifa, CHP'nin kurultay süreciyle ilgili değil. Aday olmaya niyetim yok. CHP'nin ihtiyacı kişiler üzerinden liderlik tartışması değil, siyasi görüşler üzerinden partinin yarınlarını tartışmak olmalı. Buna imkan verecek olağan kurultay süreci de zaten başladı" dedi.

CHP'li Selin Sayek Böke'den genel başkan adaylığı açıklaması

CHP’de iç tartışmaların yaşandığı süreçte parti sözcülüğü ile birlikte genel başkan yardımcılığı ve MYK üyeliğini bırakan Selin Sayek Böke, Cumhuriyet'ten Çiğdem Toker'in sorularına yanıt verdi. Selin Sayek Böke, genel başkan adayı olup olmayacağı şeklindeki soruya da yanıt verdi.

“Genel başkan adayı mısınız?" sorusuna Selin Sayek Böke, şöyle yanıt verdi: "Aday değilim. Bu istifa, CHP'nin kurultay süreciyle ilgili değil. Aday olmaya niyetim yok. CHP'nin ihtiyacı kişiler üzerinden liderlik tartışması değil, siyasi görüşler üzerinden partinin yarınlarını tartışmak olmalı. Buna imkan verecek olağan kurultay süreci de zaten başladı. CHP'nin bir olağanüstü kurultay sürecine hiç ihtiyacı yok. Olağan kurultay sürecinde partinin tabanından başlayan bir siyasi tartışmaya ihtiyacı var. Sağlıklı olan bu. Çünkü olağan kurultay partinin tüm organları ve her düzeydeki katılımcılarının, kendi zeminlerinde konuşma imkanı anlamına geliyor.”

Geri Dön