HABER

CHP’lilerden Erdoğan’a “azar” tepkisi

CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, Başbakan Erdoğan’ın dün genel kurulda Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin’i “Siz mi susturacaksınız ben mi susturayım” şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.

Gök, “Meclis başkanlığı azar yeri değil” dedi.

Meclis Genel Kurulu’nda Cumhurbaşkanlığı, TBMM, RTÜK, Anayasa Mahkemesi ve Sayıştay bütçeleriyle ilgili CHP grubu adına söz alan Mersin Milletvekili İsa Gök, Başbakan Erdoğan’ın dün genel kuruldaki konuşma üslubunu eleştirdi. Başbakan’ın konuşmasının saldırganca ve ‘Meclis’te konuşma adabına aykırı’ olduğunu belirten Gök, Erdoğan’ın Meclis Başkanı’na yönelik “Siz mi susturursunuz ben mi susturayım” şeklindeki sözlerine tepki gösterdi. Gök şunları söyledi:

“Yani ne olacak? Dövecek misin? Başbakanın Meclis Başkanını azarlaması adetten oldu. Başbakan, grupları tehdit ediyor. Bir Başbakana bu yakışmıyor. Meclis Başkanı görevini yapsa bu rezalet olmaz. Meclis Başkanı mütemadiyen azarlanıyor. Meclis Başkanı ya istifa etsin ya da içtüzüğe göre görevini yapsın. Meclis Başkanlığının onurlu yeri var. Azar yeri değildir.”

CHP Trabzon Milletvekili Akif Hamzaçebi de Genel Kurul'da yaptığı konuşmada, Erdoğan’ın konuşma üslubunu eleştirdi. Hamzaçebi,“Bütçe görüşmeleri Sayın Başbakan'ın gergin konuşmalarına sahne oluyor. Sayın Başbakan tansiyonu yükseltiyor, gerginliğe neden oluyor. Bunun üzüntüsünü yaşıyorum” dedi.

ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön