CHP’lilere Kennedy soruşturması

Kennedy Caddesi’ndeki eylemde polisle müzakere ederek ve eylemciyle birlikte oturarak olay çıkmasını engelleyen CHP’li vekiller ve Çankırı Hâkimi Eminağaoğlu hakkında soruşturma başlatıldı.

 CHP’lilere Kennedy soruşturması

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün hazırladığı fezleke doğrultusunda, Gezi Parkı protestoları sırasında Ankara’da hemen her gece polis müdahalesine sahne olan Kennedy Caddesi’nde yere oturarak, polisin kalabalığa müdahalesini engelleyen CHP milletvekilleri ve Yargı-Sen Başkanı, Çankırı Hakimi Ömer Faruk Eminağaoğlu hakkında soruşturma başlatıldı.

Emniyetten suç duyurusu
Gezi Parkı protestolarının Ankara ayağında, polisin en sert müdahalede bulunduğu bölgelerin başında Kennedy Caddesi geldi. Tunalı Hilmi Caddesi ve Kuğulu Park’ta yapılan eylemlerden sonra her gece Kennedy Caddesi’ne yürüyerek, buradan Kızılay’a çıkmak isteyen gruplara sert müdahalelerde bulunuldu. 15 Haziran gecesi ise CHP milletvekilleri ve Eminağaoğlu polisin müdahalesini engelledi. Eylemciler ise saat 03.00 sıralarında olaysız dağıldı.

Başbakan Erdoğan ise özellikle CHP’li vekillerin kalabalıkla birlikte TOMA’ların önünde oturmasını sert bir dille eleştirdi. Ankara Emniyet Müdürlüğü de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na, CHP’li vekiller ve Eminağaoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Olayın üzerinden 1 aydan fazla süre geçtikten sonra, 24 Temmuz’da savcılığa gönderilen yazıda, aralarında CHP’li Nur Serter, Aylin Nazlıaka, Emine Ülker Tarhan, İdris Yıldız, İzzet Çetin ile eski YARSAV Başkanı Hakim Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun bulunduğu kalabalığın caddeyi araç trafiğine kapattığı, grubun sayısının 600’e kadar yükseldiği, Eminağaoğlu’nun polislerin yanına sıkça gelerek, “Anons yapmaya gerek yok. Müdahaleye gerek yok. Buradaki amaç dağıtmak değil, eylemi barışçıl tutmak”, “Siz dağılınz deseniz bile aralarında sorunlar olacaktır. Dağılın demekle bir anda dağılma olmaz”, “Biz Yargıçlar Sendikası olarak İçişleri Bakanı ve Emniyet Genel Müdürü ile görüştük. Tek çözüm demokratik tepki boyutunda kalabilmesi. Tek yol polisin kitle karşısında atacağı geri adımlar. Bu bir zafiyet değil. Polis çekilsin. Bu kitle o geri adımı görünce dağılır. Milletvekilleri çekildiğinde siz müdahale edeceksiniz. Saldırmıyorlarsa siz bekleyeceksiniz” dediği belirtildi.

Fotoğraflarla CHP’li vekiller ile Eminağaoğlu’nun konumlarının da aktarıldığı yazıda, eylemcilerin desteklenmesi, atılan sloganlar suç olarak sıralandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 39 yorum
siz Ethem'i öldürürken birşey yok,kimse ölmesin diye siper olunca auuuuuuuuuuuuuvvvvvvvvvv
etemden bahsediyorsunda adanada şehit olan komserden neden bahsetmiyorsun etem camiye giderkenmi öldü yoksa polisi öldürmeye çalışırken öldü şerefsiz çapulcu
chp neden 60 yıldır iktidar olamuyor, ya 60 yıldır düşüncelerini anlatamıyor, yada 60 yıldır anlattığı düşüncelerini millet onaylamıyor.hangisi? insan aynı şeyleri deneyip farklı netice beklerse adı chp li olur.siz devam edin...nerde milletin çoğunluğunun onay vermediği hadise varsa chp o hadisenin baş destekleyicisi. milletle chp kuzey ile güney gibi...chp ye yaklaşan milletten uzaklaşıyor, millete yaklaşan chp den uzaklaşıyor
senin gibi her anlatılan masala inanan salakların bolluğu en büyük neden.sonrada chp nin içine çöreklenmiş dinazor tipler.en sonundada karşındaki ahlaksızca söylediği yalanlarla chp nin aslında din düşmanı olduğu masalına inanan muhafazakar zavallıların epeyce çok olması.1950 den beri sağcı olduğunu iddia eden,dolandırıcı,sahte dincilere oy verip sonrada memleketin halinden chp yi sorumlu tutan su katılmadık salakların hatırı sayılır sayısı.budur chp nin iktidar olamama nedeni.
TABİKİ SORUŞTURMA BAŞLATILACAK,TABİKİ DAVA OLCAK BİZ HUKUK DEVLETİYİZ BU ÇAPULCU VEKİLLERİN ARDINDAN GELEN HÜKÜMETİ ANTİ DEMOKRATİK YOLLARLA DEVİRMEK İSTEYENLERİN ADALET ÖNÜNE ÇIKMASI EN DOĞRUSUDUR...
Basta tayyibin adalet onune cikmasi gerek taabelediye baskanligindan beri on larca hakkinda. Acilmis dava var.
huyyy sana be çıkarın artık at gözlüklerini
hukumetin polisinin zoruna gitti. Sikiyosa savciliga erdogan icinde "pekakaya yardim ve yatakliktan" suc duyurusunda bulunsaniza...
600 kişilik kişiliksiz bir çapulcu eylemi yarsav üyesi chp milletvekili chp olarak bu ülkeye bir çivi çakdınızmı allah sizi bildiği yapsın kişiliksiz kişiler.
açsınllar bakalım.karşılarında asker mi bulacak vatan hainleri.2. bir gezide kaçacak ülke arayacaklar.sabrında bir sınırı var.
şunlara bak yüzsüz arsız şerefsizler.bunlardan milletin vekili mi olur olsa olsa şerefsiz vekil olur.şunlara bak şerefsizliklerini örtmek içinde her konuma bir dernek kurulmuş.artık bunlara insan diyesim gelmiyor bunlar salyası akan kuduz köpeğe benziyor.
Aynaya bak,o yaptığın küfür ve ithamlarda kendini görürsün adi.
haklısın kardeş bunlara köpek desek bile köpege hakaret etmiş oluruk köpeginde bir hasiyeti ve şerefi var ama bunlar köpekdende alçak bir malukat.
Türkiye Cumhuriyetinin 4.Murat i oldu gerçekten ''4.murat bir gün kayığa biner tedbili kıyafet kayıkçı başlar şaraba her seferinde bir çanak da padişaha verir padişah ben zabit amirıyım der kayıkçı bir bir çanak daha verir ben kadiyim der bir tas daha verir ben vezirim der şişeyi verir hadi s.... ulan der bir kupa daha verirsem padişah olacaksın der, polis İ herkesin Üzerine salıp mahpushaneleri dolduruyor sonra P.K.K lilari i yer kalmadı yer açıyorum diyerek dışarı atacak ,tip ki Hızbullah mahkümları na yaptıkları gibi.
resmen eyleme teşvik eden milletvekillerini görüyoruz. nasıl bir vicdandır bu. oy ile demokrasi ile alamadığını eylemler ile almaya çalışan bir muhalefet görüyoruz. yenilgiyi kabullenemeyen gerilikçi zihniyete sahip bir cehepe görüyoruz. yazık rabbim size fırsat vermesin kendi oyunlarınız içinde boğulasınız inş.
vatan ve din düşmanları
Tabi canım, bu ülkede sizden başka herkes suçlu. Kimi isterseniz içeri tıkabilir buna da ileri demokrasi uyduruğunu yapıştırırsınız.
CHP Lİ VEKİLLER YOLLARI KAPATARAK SUÇ İŞLEMİŞTİR DEVLETİN POLİSİNE KÜFRETMİŞTİR...YETERSİZLİK.LERİNİ..TERÖRİST LERE YARDIM EDEREK..ÖRTBAS ETMEYE ÇALIŞTILAR...
BU OLAYLARDAN DOLAYI POLISE SORUCTURMA BAŞLATIN BUTUN OLAYLARI CIKARTAN POLIS KUVVETLERİ
adilik ancak sizin gibi yüzsüzxlere yakışır.yorumlarına bakıyorumda senin kadar daha adisini görmedim hakkıbey nickli soytarı.olduğun gibi biri ol da adam zannetsinler.yok Müslümanmış yok müminmiş de Müslüman olman olmazmış.şimdi adi değilsen söyle bakayım polise meydanlarda kamera önünde ağıza alınmayacak küfürler eden sokaklarda üç-beş sarhoş ite para vererek küfrettiren chp li köpek vekillere de yorum yazdınmı onlara şöyle dedinmi asıl polisler sizin ananızı bacınızı ....... dedin mi şerefsiz it.
Yalancının ta anasının neresine Ne yapsın Gerçek Türk Halkı haa. Ey bu ülkeye ihanet edenlerle güç birliği yapan onun bunun çocukları, etrafları önceden polis ve asker katilleri oldukları tescilli silahlı pkk teröristleri ile güvenlikleri sağlanmış binlerce vatan haini kürtler ellerinde pkk bayrakları ve Apo resimleri ile T.C. Sınırları içerisinde gövde gösterisi yapıp Türk Halkı ve Yurduna tehditler savuruyorlar, o zaman hiç gıkınız çıkmıyor değil mi? Senin zaten rumuzundan belli ki aslında Türk olmayan şerefsiz sensin, hakaret ettiklerin değil.
CHP, POLİSİN ORANTISIZ GÜÇ KULLANMASINI ENGELLEMİŞ, KAVGA ÇIKMADAN DAĞILMIŞ NİÇİN SORUŞTURULUYOR? MACARA YAŞANMADIĞINDAN MI?
KÖPRÜ ALTLARINDA ARKA SOKAKLARDA SİZE DAĞITILAN PARALARI BEN VERMEDİM HERHALDE
arkadaş sen ve senden öncekilerde oturmaktan memlekete bir çivi çakmamışlar buların milletvekilliği sınıfları olsaydı bunlar kaldırım mühendis milletvekili olurlardı
ALIŞTIM ARTIK BİR KALABALIK GÖRDÜMMÜ C.H.P Lİ VEKİLLERİ ARIYORUM GÖREMESSEM ÇOK ÜZÜLÜYOM BUNLAR İNSAN İLİŞKİLERİ ZAYIF BÖYLE RANTLARDAN OY AVCILIGI YAPARLAR AMA ONUDA BECEREMİYORLAR
tayyip yakında dolmabahçe sahilinden denize altın atmaya başlarsa kimse şaşırmasın.adamın dengesi tamamen bozuldu.bir insan bu kadarmı korkar herşeyden.yakında beni takip ediyor diye gölgesini tutuklatmaya kalkar gibi görünüyor.bu arada hesap günü yaklaşıyor.eninde sonunda herkes çıkacak hesap verme yerine.
bu milletin başına gelmiş geçmiş en büyük felaket CHP (cenabet halt partisi ) dir.
olay çıkmasını engelleyen değil özellikle eylemin içinde ve destekleyen CHP VAR SİZİN HABERCİLİK ANLAYIŞINIZDA ÇELİŞKİLİ HEM YORUM YAPIYORSUNUZ HEMDE SÖZDE TARAFSIZ KALMAK AMACIYLA CHP OLAYLARA ENGEL OLDU MİZAHSENİ ÇİZİYORSUNUZ
CHP halk için eylem yaparsa iktidar olur. elit zümre için veya bir avuç azınlık için veya dış güçler için değil halk için.
HER GÜN BDPLİLER YAPIYOR ONLARA NİYE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUYORSUNUZ CUMHURİYET DÜŞMANI PİSLİKLER
Cevap vermeye değmezsin
DOĞRU DİYORSUN TÜRKİYE CUMHURİYETİ MİLLETVEKİLİ OLARAK BDP Lİ GİBİ TÜRK POLİSİNE BİR TOKAT ATSALAR DAHA ÇOK YARANACAKLAR SİZDE HAKLISINIZ YA DA ASKERE ÇUVAL SEN SEÇ HADİ BAKALIM BUNCA ŞEHİT BUGÜNLER İÇİN VERİLDİ DEĞİLMİ ÇANAKKALEDE AFYON DA İZMİRDE ERZURUMDA KONYADA YAZIK YA SEN KİMSİN Kİ CEVAP VEREBİLECEKSİN TOHUMUN NE
adamların halkın gözüne şirin gözükmek, sözde işyapıyor gözükmek, işte biz halkıcıyız demek ve hatta oy uğruna ortamı germekten bile çekinmeyen chp zihniyeti..
ben de Kennedy suikastında mı sorumlular falan dedim.
keşke tüm suçlar böyle olsa ülkeyi saatmak neye giriyor diye sorarım
neler oluyor bu ülkeye. bdp milletvekili olunca esas duruşa geçiyonuz. polis gitmiş artık. maaş alayım başka bişey umrumda değil diyor.
Eğer vatan haini değilseniz önce soruşturmayı T.C. Sınırları içerisinde ellerinde pkk bayrakları ve Apo resimleriyle donatılmış, güvenlikleri içlerinde asker ve polis katili olduğu tescillenmiş silahlı pkk teröristleri ile sağlanmış binlerce vatan haini şerefsizin Türk Halkı ve yurduna karşı tehditlerin savrulduğu eylemlerini görevlerini yapmayan sadece seyreden ve maaşlarını verdiğimiz vergilerden alan kamu görevlileri hakkında başlatın. Yapmıyorsanız bu ülkeye ihanet içinde olan vatan hainleri ile işbirliği içindesiniz demek olacaktır.
Hiç kimse AKP ye oy vermeye mecbur değildir.Herkes isteği partiyi sevebilir!
Anayasa hazırlamak için bu kadar uğraşmanızı anlayamıyorum. Tek bir maddelik Anayasa yeterli. Ben yazıyorum şimdi,. O kadar milletvekili fuzuli israf. Madde 1: AKP li değilse, Sanık mevcut suçlardan birine mutlaka uydurularak cezalandırılır. BİTT.
Diğer Haberler