HABER

Çiçek, Erzincan savcısını neden aradı?

“Cemil Çiçek, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısını hangi gerekçelerle aramıştır?”

ANKARA (ANKA) -CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelttiği soru önergesinde “Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısını hangi gerekçelerle aramıştır?” diye sordu.

Dibek, Meclis Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner’in Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek’in İsmailağa Cemaatinden gözaltına alınanların serbest bırakılmasını istediğini ifade ettiğini hatırlattı. Dibek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a şu soruları yöneltti:

“Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısını hangi gerekçelerle aramıştır? Çiçek’in savcıyı arayarak yargıya müdahale etmeye çalışması hukuk devleti ve güçler ayrılığı ilkelerine aykırı değil midir? Sayın Çiçek, Başsavcı dışında başka savcıları da aramış mıdır? Sayın Çiçek dışında devam eden soruşturmalar nedeniyle hakim ve savcıları arayan başka bakan var mıdır? Bir Adalet bakanlığı Genel Müdür Yardımcısının savcıyı arayarak tehdit eder gibi uyarılarda bulunması sık sık karşılaşılan bir durum mudur? Olayda adı geçen genel müdür yardımcısı hakkında bir soruşturma açılmış mıdır? Açılmadıysa açmayı düşünüyor musunuz?” (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler