Çiftçi Antep’e “Gazi" unvanı verilişinin 97. yıl dönümünü kutladı

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Gaziantep Şube Başkanı Alper Tunga Çiftçi, tarihte "Gazi" unvanı alan ilk ve tek şehrin Gaziantep olduğunu bildirerek, Antep’e “Gazi" unvanı verilişinin 97.

Çiftçi Antep’e “Gazi" unvanı verilişinin 97. yıl dönümünü kutladı

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Gaziantep Şube Başkanı Alper Tunga Çiftçi, tarihte "Gazi" unvanı alan ilk ve tek şehrin Gaziantep olduğunu bildirerek, Antep’e “Gazi" unvanı verilişinin 97. yıl dönümünü kutladı.
ASKON Gaziantep Şube Başkanı Alper Tunga Çiftçi, Antep’e ‘Gazi’ unvanı verilişinin yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, ‘’Dünyada ilk defa bir şehir adının önüne altın harflerle “Gazi” yazılışının 97. Yıl dönümünün onur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Milletimizin Kurtuluş Mücadelesinde özel bir yeri bulunan Antep Savunması, bağımsızlık uğrunda kadın-erkek, genç yaşlı demeden, düşmana tek yürek ve inanç birliğiyle direnerek, onurlu bir destan yazan, halkımızdır. Antep Savunması, yüreği vatan aşkıyla çarpan Anteplilerin verdiği eşi benzeri görülmemiş bir mücadeledir. Bu destanı yazan kahramanlarımızla ne kadar övünsek azdır. Bu mücadelenin ardından dünyada ‘Gazilik’ unvanı alan tek şehir olarak tarihe geçen şehrimiz, bugün de farklı alanlarla ülkemize katkı sağlamaya devam etmektedir. Bizlere bu kutsal vatanı ve bayrağı emanet eden şehit ve gazilerimize karşı en büyük görevimiz bu bayrağı gelecek kuşaklara hakkı ve layıkıyla teslim etmektir" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler