Çiftçileri bilgilendirme toplantıları devam ediyor

Kırıkkale Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce çiftçilere yönelik bilgilendirme toplantıları devam ediyor.Toplantıların beşincisi Delice ilçesinin Küçükafşar köyünde gerçekleştirildi.

Kırıkkale Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce çiftçilere yönelik bilgilendirme toplantıları devam ediyor.
Toplantıların beşincisi Delice ilçesinin Küçükafşar köyünde gerçekleştirildi. Toplantıda köylülerin sorunları ve düzenlenmesi planlanan projeler anlatıldı. Toplantıda çiftçilere hitap eden İl Müdürü Sırrı Yılmaz, “Ben ve ekibim göreve başladığım günden itibaren bir amaca yöneldik. Bu amacımızı sürekli tekrar ediyor, her fırsatta dile getiriyoruz. Tarım ve hayvancılık bir sektör işidir diyoruz. Bizler bu sektörün yapıtaşlarıyız, paydaşlarıyız. Başarı bu fikir etrafında toplanıp, iş birliği ve ortak akıl doğrultusunda çalışmamız neticesinde olur. Bu nedenle biz köy toplantılarından vazgeçmiyoruz. Bakanlığımızın çok geniş kapsamlı bir destekleme sistemi var. Üretmek isteyen her çiftçi için, her işletmeci için farklı bir destekleme mutlaka var. Biz bunları anlatmaya ve sizleri dinleyerek birlikte çözümler üretmeye geldik. Sektörümüzün sadece finansal desteğe değil, bilgiye de ihtiyacı var. Kurumsal tecrübemiz ve teknik altyapımızdan edindiğimiz bu bilgiyi paylaşmak üzere buradayız” şeklinde konuştu.
Genç çiftçi destekleri, kırsal kalkınma yatırım hibeleri, iyi tarım uygulamaları, çatak, organik tarım destekleri gibi birçok konunun ele alındığı toplantıda ayrıca Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın müjdesini verdiği ‘Birlikte Üretim Modeli’ ile ilgili de bilgi veren Yılmaz, 2018 yılında uygulanmaya başlanacak olan yeni modelin tarımsal üretim ile gıda güvenliği konularında verim ve kalite artışı sağlayacak bir uygulama olduğu vurgusunu yaptı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler