‘Çiftlikten 1 milyon hamamböceği kaçtı’

Çin’de, tıbbı ilaç üretiminde kullanılacak böceklerin yetiştirildiği bir çiftlikten 1 milyon hamamböceğinin kaçtığı belirtildi.

‘Çiftlikten 1 milyon hamamböceği kaçtı’

Çin’in doğusundaki Jiangsu eyaletinde bulunan Dafeng kasabasında, hamamböceği alarmı verildi. Tıbbı ilaç üretiminde kullanılacak böceklerin bulunduğu bir çiftlikten tarım arazisine kaçan böceklerin temizlenmesi için yetkililer harekete geçti.

Modern Express gazetesinin haberine göre, hamaböceklerinin firar etmesinde ‘şüpheli bir kişi’ rol oynadı. Kimliği bilinmeyen kişinin, böceklerin yetiştirildiği plastik serayı parçaladığı ve böceklerin serbest kalmasını sağladığı ifade edildi.

Çiftliğin sahibi Wang Pengsheng, altı aylık yatırın sonucunda tam 102 kilo Periplaneta americana türü hamamböceğini yetiştirmek için 16 bin dolarlık yatırım yaptığını açıkladı.

Satacağı hamamböceklerinin kilosu başına 1000 dolar kar elde etmeyi planlayan Wang, böcekleri meyve ve bisküvi ile beslediğini açıkladı.

Hamamböcekleri gibi birçok böcek türü, Çinlilerin geleneksel inançları kapsamında kanseri tedavi ettiğine ve bağışıklığı güçlendirdiğine inanılan hastalıkların tedavisi için kullanılıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Olay Çin'de gerçekleşmiş. Büyütecek bir şey yok. Halk kebaplık et bulmuş bedavaya fena mı? :D
bir kilo hamam böceği ortalama kaç adet yapıyor acaba :))
Biz sokakta gezerken rahat 1 kilo öldürüyoruz günde 1000$ eziyoruz desene :)
böcekler firar etmiş, görenlerin insaniyet namına 3131 e mesaj atmaları rica olunur.
Diğer Haberler