HABER

Ciğercide masa altından rüşvet

Ciğercide masa altından rüşvet

Vergi dairesinde çalışan Fetih E. bir işadamından rüşvet alırken kamera ile görüntülendi.

Masa altından aldığı para paketinin peçete olduğunu ileri sürdü ama tutuklanmaktan kurtulamadı

Ankara’da Maltepe Vergi Dairesi’nde çalışan Fetih E., 140 bin liralık vergi borcunun taksitlendirilmesi konusunda işadamı H.K.’dan rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklandı.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, başkentte özel güvenlik sektöründeki bir firmanın sahibi olan H.K. adlı işadamı, firmasının 140 bin liralık vergi borcunun taksitlendirilmesi için üç hafta önce vergi dairesine başvurdu. Fetih E. adlı memur, H.K.’ya 5 bin lira rüşvet vermesi halinde sorunu çözeceğini bildirdi. İşadamı H.K., hemen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.

Başvuru üzerine savcılık zanlıların yakalanması için polise talimat verdi. Polis hemen bir operasyon planladı. İşadamı H.K., rüşvet isteyen vergi memuru Fetih E. ile bağlantı kurarak buluşma ayarladı.
Maltepe’de bir ciğercide 10 gün önce yapılan buluşma öncesinde polis, mahkeme kararıyla gizli kamera sistemi kurdu. Buluşma saatinde önce pastane önünde buluşan Fetih E. ve işadamı H.K., caddenin karşısındaki ciğercide bir masaya oturup sohbete başladı.

PEÇETE SAVUNMASI

Sohbetin ardından yemek sırasında, H.K., seri numaraları alınmış olan 3 bin lira ile 800 doları rüşvet olarak Fetih E.’ye verdi. Fetih E., pastanedeki diğer müşterilerin görmemesi için içinde para olan paketi masanın altından alarak sol cebine koydu. Yemekten sonra lokantadan çıkan ikiliden Fetih E.’yi, polisler yakaladı. Bu sırada, Fetih E. cebindeki paketi telaşla yere attı.

Emniyete götürülen Fetih E., H.K.’yı 4-5 yıldır tanıdığını ve aynı zamanda bir tanıdığının patronu olduğunu veğ kendisinden vergi borcunu silmesini istediğini, ancak kendisinin kabul etmediğini savundu.

İzletilen kamera görüntülerinde masa altından aldığı ve cebine koyduğu para demetini, “H.K. bana masanın altından peçete verdi” diye açıklayan Fetih E., kendisine komplo kurulduğunu iddia etti. Fetih E., rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 42 yorum
Vergi dairesindeki memura işiniz düşmesin zaten. İnsanı insan yerine bile koymuyorlar işinmi var bekle bugün git yarın gel sürekli böyle. O kadar adi bir davranış içindeler. (Bazı insanlıktan payını almış memurları tenzih ediyorum)
ne var almışsa?6 aydır gram zam yok.ihtiyacı vardır adamın.Rahmetli ne demişti''benim memurum işini bilir''????????
rüşveti teklif eden memur savcılığa başvuran işadamı tutuklanan gene işadamı bu nasıl haber mynet :)
Geri Dön