HABER

Cihangir İslam CHP’ye katıldı! Cihangir İslam kimdir?

Geçtiğimiz yılın Mart ayında Saadet Partisi’nden istifa eden Cihangir İslam bugün CHP’ye katıldı. Bugün yapılan grup toplantısında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cihangir İslam’a rozet takmasının ardından birçok kişi tarafından Cihangir İslam’ın kim olduğu merak edildi. Peki Cihangir İslam kimdir? Cihangir İslam kaç yaşında, nereli? İşte Cihangir İslam hakkında merak edilen tüm detaylar…

Cihangir İslam CHP’ye katıldı! Cihangir İslam kimdir?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün yapılan grup toplantısında Cihangir İslam’a rozet taktı. Cihangir İslam’ın CHP’ye katılması ile beraber CHP’nin meclisteki koltuk sayısı 136’ya yükseldi. Grup toplantısından sonra ise vatandaşlar Cihangir İslam’ın kim olduğu ile ilgili birçok araştırma yapmaya başladı. Cihangir İslam kimdir? Cihangir İslam nereli, kaç yaşında?

CİHANGİR İSLAM KİMDİR?

1959 yılında Sakarya'da dünyaya gelmiştir. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı ve Profesördür. İlkokulu Adapazarı Atatürk İlkokulunda, ortaokul ve liseyi TED Ankara Kolejinde bitirdi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Anadolu Üniversitesi AÖF Felsefe Bölümü ve SUSEM İslami İlimler Programı mezunudur.
ABD Minnesota Üniversitesi, Kanada - Montreal McGill Üniversitesi ve ABD Minnesota Twin Cities Spine Center'da Omurga Cerrahisi ve Klinik Araştırma eğitimi aldı ve fellowship programlarını tamamladı. Mimar Sinan Üniversitesi Felsefe yüksek lisans öğrencisidir. Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Kafkas Üniversitesinde Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeliği, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji Klinik Şefliği yaptı.

cihangir islam 2

Mazlumder, Saadet Partisi, HAS PARTİ, Adalet Zemini ve Hak ve Adalet Platformu kurucularındandır. Artı TV 45 + 45 Programı eş moderatörlüğü, Duvar gazetesi köşe yazarlığı yaptı. 100'ün üzerinde bilimsel çalışması yanında sosyal alanda yayımlanmış çok sayıda makalesi vardır.

Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca ve Arapça bilen İslam, 3 çocuk babasıdır.

2018 seçimlerinde CHP listesinden aday olan İslam, İstanbul'dan milletvekili seçilmiş, ardından Saadet Partisi sıralarına geçmişti.


Geri Dön