Cilvegözü bombacılarına 61 kez müebbet

Hatay Cilvegözü Sınır Kapısı'nda 18 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırıya ilişkin iddianamede, 3 zanlı için 61 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Cilvegözü bombacılarına 61 kez müebbet

Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlamaya ilişkin Adana Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince hazırlanan iddianamede, 3 şüpheli için 61 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 507'şer yıl hapis cezası talep edildi.

Cilvegözü Sınır Kapısı'nda 18 kişinin öldüğü, 24 kişinin yaralandığı bombalı saldırıyı gerçekleştirdikleri iddia edilen 4'ü Suriye uyruklu 5 kişi hakkında hazırlanan 43 sayfalık iddianame Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunuldu.

İddianamede, bombalı eylemi gerçekleştirdiği ileri sürülen Ahmet Bakır, Youssef Bakır ve sim kartları temin eden Rahmi Balcı'nın "Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak, bombalama suretiyle adam öldürmek bombalama suretiyle adam öldürmeye teşebbüs, patlayıcı madde bulundurmak, kamu malına zarar vermek, mala zarar vermek" suçlamalarıyla 61 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 507'şer yıl hapis cezası ile cezalandırılmaları estendi.

Sanıklardan Zübeyde Şuayyip ve İsmail Zakarıa'ya da "Silahlı terör örgütüne yardım etmek" suçundan 10'ar yıl hapis cezası verilmesi talep edildi.

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda 11 Şubat'ta meydana gelen patlamada 18 kişi ölmüş, 24 kişi yaralanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
bu idam nezaman çıkacak acaba. müebbet hapisler çözüm değil. yarım birbaşka parti gelir müebbet ceza alanlara bir yasa çıkartır olur biter. zaten biz türk halkı olarak geçmişte olanları unuturuz olan ölenlere olur.
perinçek 1 yıl içinde akp gidecek diyor böyle şeyleri konuşmayın hala anlayamadınız mı birşey yapacaksanız dillendirmeden yapın akpnin eline koz vermeyin ben türkiye aşığı bir türk vatandaşıyım ülkemin geleceği için herşeye katlanırım gerekirse bende öleyim ama ülkem varolsun, yahudinin rumun kürdün oyuncağı olmasın
kimsenin ruhu duymaz belki suriyede asocu olmuşturlar.
televizyonlarda ne zaman çıkacak bunun haberi?penguen belgeselinden önce mi sonra mı?
İnfaz yasası değiştirilip AF ne zaman çıkacak? .. 18 kişi öldürdüm18 yıl yatacaklar mı?
"Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak, bombalama suretiyle adam öldürmek bombalama suretiyle adam öldürmeye teşebbüs, patlayıcı madde bulundurmak, kamu malına zarar vermek, mala zarar vermek" bu suçları pkk da işlemedimi.
Diğer Haberler