HABER

Cinayet suçlamalarını kabul etmedi

İSTANBUL (İHA) - İstanbul'da işlediği seri cinayetlerle gündeme gelen ve 72 yaşındaki Nihal Tezkurtaran'ın öldürülmesine ilişkin davada yargılanan Osman Bora Cuhacı, suçlamaları kabul etmeyerek, cinayetlerden sevgilisini sorumlu tuttu.

İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Osman Bora Çuhacı katıldı. Duruşmada ifade veren Çuhacı suçlamaları kabul etmeyerek, "Olay günü Şule'yle hap aldık. Uyuşturucu değildi. Şule'yle birlikte benim arabamla Şişli'ye giderken ışıklarda durduğumuz sırada yanımızda bir araç durdu. Şule arabadan indi ve o araca bindi. Sonra telefon edip takip etmemi istedi. Takip ederken onları kaybettim. Ancak daha sonra Şule telefon edince buldum. Maçka'da bir apartmana gittik. Bir odada 3-4 kişi oturuyordu. Diğer odada da adının Murat Taç olduğunu sonradan öğrendiğim bir şahıs ile Şule oturuyordu. Ben şahsın travesti olduğunu anlayınca odadan ayrıldım. Dışarıda beklerken Şule geldi. Sürekli telefonla biriyle konuştu. Sonra Ulus Parkı'na gittik. Aynı şahıs aynı araçla tekrar geldi. Şule tekrar o araca bindi ve hareket edip gittiler. Ancak Şule 45 dakika sonra yürüyerek geri geldi. Morali çok bozuktu. Ne olduğunu sorduğumda 'Bir şey sorma, eve gidelim' dedi. Biz de eve gittik" diye konuştu.

Mahkeme Başkanı'nın "Şule mi öldürdü diyorsun?" sorusuna Çuhacı, "Gözümle görmedim. Ama üzerimde silah yoktu. Ben vurmadığıma göre Şule vurmuştur" diye cevap verdi. Başkanın, "Polis ve savcılıktaki ifadelerinde öldürdüğünü kabul etmişsin. Burada neden etmiyorsun?" sorusunu ise "O dönemde Şule'nin kesinlikle zarar görmemesi için ben yaptım şeklinde ifade verdim. Yani onun mağdur olmamasını düşünerek kendi rızamla söyledim. O dönemde 75-80 tane bu haplardan kullandım. O dönemde Şule benim için çok kıymetli değerli bir insanmış gibi geliyordu. Şimdi bu hapların etkisi geçti, mahkemeye gerçekleri anlatıyorum" diye cevapladı. Mahkeme Heyeti, Çuhacı'nın suçu işleme şekli ve özellikleri göz önüne alınarak suç tarihinde akıl hastası olup olmadığının tespiti, akıl hastası ise ne zaman beri akıl hastası olduğu ve sanığın davranışlarını ne şekilde etkilediğinin tespiti için 3 hafta süreyle Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne müşahade altında tutulmasına karar verdi. Duruşma bir sonraki tarihe ertelendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön