HABER

Cinayet zanlılarının serbest bırakılmasına tepki

KARS (İHA) - Kars'ın Selim İlçesi'nde, geçici köy korucusunu öldürdükleri, 7 kişiyi de yaraladıkları iddiasıyla tutuklanan ve 23 ay cezaevinde kalan 2 şahsın tahliye edilmesine, köy korucusunun ailesi tepki gösterdi.

12 Aralık 2004 tarihinde Selim İlçesi'nin Gelinalan köyünde, çocukların top kavgasından meydana gelen olayda, geçici köy korucusu Tahsin Kemer (57) vurularak hayatını kaybetmiş, 7 kişi yaralanmış ve 2 hayvan da telef olmuştu. Olaydan sonra, nöbetçi mahkemeye çıkarılan 9 kişi tutuklanmıştı. Olaydan 3 ay sonra Kars Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmada mahkeme heyeti, 7 kişiyi serbest bırakırken, A.K. ile K.K.'nın tutukluluk hallerinin devamına karar vermişti. 28 Kasım'da yapılan duruşmada, 23 ay 16 gün tutuklu kalan A.K. ile K.K.'nın tahliyesine karar verilirken, duruşma 2007 yılı Mart ayına ertelendi.

Duruma tepki gösteren korucu Tahsin Kemer'in akrabaları, "Biz adaletin tecelli etmesini istiyoruz. Adalet yerini bulsun, suçlu cezasını çeksin. Kan davasına ve töre cinayetine karşıyız. Gençler bu olayın intikamını almaya çalışıyor ama biz engel oluyoruz. Eğer adalet yerini bulmazsa çok kan dökülecek" dedi.

Müdahil Avukatı Sürmeli Gönen ise tahliye beklemediklerini fakat mahkeme heyetinin kararının böyle olduğunu, sürecin bitmediğini belirterek, davada karar çıkmadığını karar verilirse temyiz için Yargıtay'a gideceklerini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön