HABER

Cinayeti işlediği tarihte yakalandı

Malatya'da 2 yıl önce 4 kişinin öldürüldüğü cinayet davası nedeniyle aranan katil zanlısı olayı işlediği tarihte yakalandı.

Malatya'da 26 Kasım 2009 tarihinde Cezmi Kartay Caddesi'nde bir birahanenin işletmecisi emekli öğretmen Seydi Battal Kılıç (60), oğlu Erdal Kılıç (36), kayınbiraderi Mustafa Kılıç (49) ile işyeri çalışanı Hasan Tecimer (35), çıkan kavgada öldürülmüştü. Olaydan sonra olayın asıl faili olan Bekir Boztepe firar ederken yakalanıp Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Ömer Boztepe hakkında 4 kişinin öldürülmesine yardım etmekten toplam 25 yıl, 1 kişiyi öldürmeye teşebbüsten 4 yıl 22 gün ve 1 kişiyi

yaralamaktan ise 2 ay 15 gün hapis cezası olmak üzere toplam 29 yıl 3 ay 7 gün hapis cezası verilmişti. Mahkeme heyeti, adam öldürme suçundan tutuklu yargılanan Ahmet Çelik ve Celal Türker hakkında ise beraat kararı vermişti. Katil zanlısı Bekir Boztepe'nin dosyası ise ayrılmıştı. Olaydan sonra 2 yıldan beri Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu ekiplerince aranan olayın asil faili Bekir Boztepe, olaydan 2 yıl sonra, olayı işlediği 26 Kasım'da yakalandı.

Katil zanlısı Asayiş Şubesi'ndeki sorgusunu ardından polis yeleği giydirilerek, Malatya Adliyesi'ne sevk edildi. Katil zanlısı ile kendisine yardım ve yataklık eden bir şüpheli de yine adliyeye sevk edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön