HABER

Cinayetin altından neler çıktı neler!

Samsun'da işlenen cinayetle ilgili bugün mahkemede öyle iddialar ortaya atıldı ki insanın midesini bulandırıyor.

Cinayetin altından neler çıktı neler!

Samsun'da, birlikte yaşadığı kişinin üzerine kızgın yağ döküp, ardından bıçaklayarak ölümüne neden olan kadın, cinayeti, ölen kişinin birlikte yaşadığı diğer kadınların baskı yapması nedeniyle işlediğini savundu.

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, birlikte yaşadığı Ali Köçek'in üzerine kızgın yağ döküp, bıçaklayarak ölümüne neden olduğu gerekçesiyle tutuklanan S.A'nın (25) yargılanmasına başlandı.

Hakkında ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan kadın, cinayeti ölenin birlikte olduğu iki kadının baskısı sonucu işlediğini ileri sürdü.Ali Köçek'in kendisini sürekli dövdüğünü iddia eden sanık, şöyle dedi:

AYNI EVDE ÜÇ KADIN İDDİASI

''Ali beni sürekli dövüp, ters ilişkiye giriyordu. Bundan oldukça rahatsız oldum. Aynı evi paylaştığımız Ali'nin yine birlikte olduğu S.K ve Ş.K da aynı şekilde Ali tarafından dövülüyordu. Bu kadınlar bana plan yapıp Ali'yi birlikte öldürmek istediklerini söyledi. Ben kabul etmeyince bana baskı yapıp, tehdit ettiler. Ben de mecburen kabul ettim. Olaydan bir hafta önce, Songül yağı kızdırıp üzerine dökecek ben de bıçaklayacaktım. Ancak ben panikleyince olay gerçekleşmedi. Olay günü ise S.K ve Ş.K yine bana baskı yaptılar, beni ölümle tehdit ettiler. Bana, 'Seni üç ay içinde cezaevinden çıkarırız' dediler. Ben de olayı gerçekleştirdim. Bu kadınların amaçları hem Ali'nin, hem de benim başımı yakmaktı. Onu da başardılar. Çok pişmanım.''

"OĞLUMU İNTİKAM İÇİN ÖLDÜRDÜ"

Ölenin babası Mehmet Köçek ise sanıktan şikayetçi olduğunu belirterek, ''Oğlum dernek işletirdi. O dernekte, olaydan birkaç ay önce, orada çalışan bir kız tabancayla intihar etmişti. Ölen kız da bu sanık Seda'nın arkadaşıydı. Oğlumu intikam almak amacıyla öldürmüş olabilir'' dedi.

Duruşmada tanık olarak dinlenen, Ali Köçek ile birlikte yaşadığını ifade eden S.K, duruşma hakiminin ''Sanığı, işlediği suça siz zorlamışsınız'' demesi üzerine, ''Ben Ali ile 9 yıldır birlikte yaşıyorum kendisinden bir çocuğum var. Öldürmek istesem niye bu zamana kadar bekledim. Sanık yalan konuşuyor. Sanık Ali'nin derneğinde çalışıyordu. Kalacak yeri yok diye bizle birlikte kalıyordu. Aralarında ilişki olup olmadığını bilmiyorum'' diye konuştu.

İLKİNDEN BİR DİĞERİNDEN İKİ ÇOCUK

Ş.K da Ali Köçek ile 11 yıldır birlikte yaşadığını, kendisinin de iki çocuğunun bulunduğunu, olayla ilgisinin bulunmadığını söyledi.Duruşma, savunmaların ardından eksikliklerin giderilmesi için
ertelendi.

Samsun'da, 12 Haziran 2009'da S.A, Fevzi Çakmak Mahallesi'nde birlikte yaşadığı Ali Göçek'in üzerine ocaktaki kızartma tavasında bulunan kızgın yağı döküp, ardından da bıçakla çeşitli yerlerinden yaralamıştı. Ali Göçek, olaydan 14 gün sonra tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön