Çinli online alışveriş platformu Alibaba’dan ABD’ye 1 milyon maske bağışı

Çin’de koronavirüs salgınının yayılma hızının yavaşlamasının ardından ülkenin online alışveriş devi Alibaba ve kurucu CEO’su Jack Ma, ABD’ye destek vermeye hazırlanıyor. Jack Ma ve Alibaba vakıflarının ABD’ye de 500 bin test ekipmanı ve 1 milyon maske bağışlayacağı duyuruldu.

Çinli online alışveriş platformu Alibaba’dan ABD’ye 1 milyon maske bağışı

Alibaba ve Jack Ma vakıfları, koronavirüsten en fazla etkilenen Japonya, Kore, İtalya, İran ve İspanya’dan sonra ABD’ye virüs test ekipmanı ve maske yardımına hazırlanıyor.

Daha önce Kovid-19 virüsüyle mücadele kapsamında Japonya, Kore, İtalya, İran ve İspanya’ya maddi ve ayni destek veren Jack Ma ve Alibaba vakıflarının ABD’ye de 500 bin test ekipmanı ve 1 milyon maske bağışlayacağı duyuruldu.

Şirketten Avrupa'ya yapılacak ayni yardım ise 1,8 milyon maske ve 100 bin test ekipmanı.

"KORONAVİRÜSLE EL ELE MÜCADELE ETMELİYİZ"

Jack Ma imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Kendi ülkemin tecrübesinden hareketle, hızlı ve doğru test süreci ile sağlık personeli için yeterli kişisel koruyucu ekipmanların virüsün yayılmasında en etkili yollar olduğunu söyleyebilirim. Umarız ki bağışımız salgınla mücadelede, Amerikalılara yardımcı olacaktır.

Kriz, globalleşmiş dünyada tüm insanlık için zorluk teşkil ediyor. Bugün karşı karşıya olduğumuz salgını artık hiçbir ülke tek başına çözemez. Bunun yerine virüsle el ele mücadele etmeliyiz. Kaynaklara ulaşımda sınırları kaldırmadığımız ve bilgimizi, ne dersler çıkardığımızı paylaşmadığımız sürece virüsü yenemeyiz.

Birlikte ayaktayız, ayrılırsak düşeriz."


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Bir arkadaşımdan geldi, aynen aktarıyorum : 10 dakika önce kapı çaldı ve kimsiniz diye sorduğumda, Sağlık Bakanlığı’ndan tarama yapmak için geldiklerini söylediler. Ne taraması dedim ve Corona için dediler. Bende istemiyorum dedim kapattım kapıyı. Ardından Sağlık Bakanlığı’nı aradım (184 SABİM) ve böyle bir hizmetleri var mı diye sordum. Telefon numaramı aldılar ve bakanlıktan dönüş yapılacağını söylediler. Dönüş yaptılar ve sabahtan beri 100’ün üzerinde ihbar aldıklarını ve hırsızların ev sahiplerini spreyle bayıltarak evleri soyduklarını söyledi ilgili kişi. Dikkat edelim lütfen.
o 1 milyon maskeden şüpheliyim..kesin virüslüdür!!
Vay alibaba ya bak
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler