HABER

"Çinliler geliyor" filminin galası yapıldı

İstanbul (AA) - Zeki Ökten'in yönettiği "Çinliler Geliyor" filminin galası, Cevahir Alışveriş Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Galaya, Yönetmen Zeki Ökten, aralarında Cüneyt Türel, Yaman Tarcan, İpek Bilgin, Bülent Kayabaş ve Nilgün Belgün'ün de bulunduğu oyuncuların yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Hem dram hem de komedi ögeleri barındıran filmin konusu şöyle:"İki katlı ahşap evleri, meydanı ve dar sokaklarıyla tipik bir batı Anadolu kasabasında Kurtuluş Günü yaklaşmaktadır. Kasabanın yerli halkından bir grup, koro oluşturarak kurtuluş günü için bir Türk sanat müziği konseri hazırlığına girişmişlerdir. Koro provaların sonuna yaklaşmaktadır.

Bu sırada kasabaya gelen siyah bir cipin ardından müthiş bir söylenti yayılır. Kasabaya gelenler Çinlidir ve buraya büyük bir yatırım yapmak istemektedirler. Bu söylenti, kasabadaki herkesin hayatını değiştirir. Herkes bu durumu değerlendirip kısa sürede zengin olma hayallerine kapılır. Kasabanın çehresiyle beraber insanları da değişmeye başlar. Kendilerini müzikle avutan

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön