HABER

Cinsel sorunlar, boşanma sebebi

Evli çiftler arasında yaşanan cinsel sorunun, mutlu bir yaşam için çok önemli olduğunu söyleyen Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Ömer Deniz, cinsel sorun yaşayan eşlerin boşanmayla karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

Cinsel sorunlar, boşanma sebebi

Cinsel sorunlarını eşleriyle paylaşamayan kişilerin, aile bütünlüğünü olumsuz etkilediğini ve ailelerin parçalanmasına, mutsuz bir evlilik geçirmesine neden olduğunu kaydeden Dr. Ömer Deniz, bir çok ruhsal ve bedensel hastalıkların başında bir takım cinsel sorunların geldiğinin altını çizdi.

EN SIK RASTLANANLAR KADINLARDA İSTEKSİZLİK VE KORKU, ERKEKLERDE BOŞALMA VE SERTLEŞME SORUNLARI

Dr. Deniz, "En çok görülen cinsel sorunlar erkeklerde erken boşalma ve sertleşme. Bayanlarda cinsel isteksizlik, cinsel ilişkiden korkma. Bu tür sorunları olanlar kendilerini ifade edememekte ve bu evlilik müessesesinde çatlamalara, boşanmalara neden olmaktadır. Eşler bunları tedaviyle düzeltme imkanına sahip. Sorunlar, psikiyatri veya psikoloğa gitmekle giderilmekte veya cinsel danışmanlık hizmeti veren kurumlarla ilişki kurup sorunu gidermenin yollunu bulmalı" diye konuştu.

"CİNSEL KONULARI BİLMİYORUZ"

Türk toplumunun cinsel bilgi konusunda çok fakir olduğunu vurgulayan Dr. Deniz, "Kapalı toplum olduğumuz için cinsel konuları bilmiyoruz. Eğitim sisteminde, cinselliğe yer verilmediği için sorunlar giderilmiyor ve ileriki zamanlarda problem giderek artıyor" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler