Cinsel tercihlerini saklamadılar

Bir zamanların ünlü dizisi Prison Break'te...

Cinsel tercihlerini saklamadılar

EŞCİNSELİM, RUSYA'YA GELEMEM

Bir zamanların ünlü dizisi Prison Break'te Michael Scofield rolüyle bilinen Wentworth Miller, Rusya'da bir festivale davet edilmesine tepkisini, gay olduğunu açıklayarak gösterdi.


Türkiye'de de bir dönem çok sevilen Prison Break dizisinin başrol oyuncusu Wentworth Miller, St. Petersburg Uluslararası Film Festivali'ne davet edilmesi üzerine eşcinsel olduğunu açıkladı.


41 yaşındaki Miller ise aktör festivalin direktörüne yazdığı ve ABD'li LGBT oluşumu GLAAD'ın internet sitesinde yayımlanan mektupta, şu ifadeleri kullandı:
"Nazik davetiniz için teşekkürler. Geçmişte Rusya'yı ziyaret etmekten keyif almıştım. Ataları arasında Ruslar da olan bir insan olarak 'evet' demek beni çok mutlu ederdi.


Ancak gay bir erkek olarak davetinizi reddetmek zorundayım. Rusya hükümetinin son dönemde eşcinsel kadın ve erkeklere yönelik muamelesi beni çok rahatsız ediyor. Durumun kabul edilebilir bir tarafı yok ve benim gibi insanların en temel hakları olan yaşamak ve sevmenin reddedildiği bir ülkenin ev sahipliği yaptığı bir kutlamaya gitmeye vicdanım el vermez."


Rusya'da geçtiğimiz temmuz ayında, eşcinsel haklarına ilşkin her türlü eylem yapılması yasaklanmıştı. Bu yasak kapsamında 'eşcinsellik propagandası' yaptığı söylenen medya kuruluşlarına büyük para cezaları verilmişti.


Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Barack Obama da Rusya'daki yasağı eleştirmiş ve "Geyleri, lezbiyenleri ya da trans bireyleri korkutacak ya da onlara zarar verecek şekilde muamele etmeye çalışan ülkelere karşı sabrım yok" demişti.


Rusya ayrıca, 2014'te ülkesinde düzenlenecek olan kış olimpiyatlarında eşcinsel sporcuların yer almasına karşı bir tavır sergilemişti. Obama ise Rusya'nın bu tavrına karşılık "Eşcinsel sporcular sayesinde olimpiyatlarda Ruslardan daha fazla madalya alırız" çıkışını yapmıştı.


Miller'ın dünyanın dört bir yanındaki hayranları, bu itirafı şaşkınlıkla karşıladı. Bunlardan biri de Tuba Ünsal. Ünsal, Twitter safyasından "Wentworth Miller da gay çıktı. Ama ben ona aşıktım. Prison Break'ı nefes almadan izliyordum. Az daha odama poster yapacaktım" notunu paylaştı.


Bazı ünlüler özel hayatlarıyla ilgili ayrıntıları gözlerden uzak tutmaya çalışırken bazıları da en özel kişisel sırlarını bile açıklar.

İşte eşcinsel olduğunu saklama gereği duymayan ünlüler.


ÖZEL HAYATINI ANLATTI

Ünlü aktör Johnny Depp'in uğruna uzun süredir birlikte olduğu iki çocuğunun annesi Vanessa Paradis'i terk ettiği sevgilisi özel hayatı hakkında konuştu. Birlikte rol aldıkları Rum Diary filminin setinde aktör ile aşk yaşamaya başlayan 27 yaşındaki Amber Heard, hem kadınlarla hem erkeklerle ilişki yaşadığını söyledi.


The Edit dergisine konuşan Heard, cinsel tercihlerini 'sınıflandırmak' istemediğini dile getirdi. Heard "Erkeklerye başarılı ilişkilerim oldu, ve harika bir kadınla da çok iyi bir ilişki yaşadım" dedi. Heard, bu sözleriyle Johnny Depp ile ilişkisine ara verip birlikte olduğu Fransız manken Marie Villepin ile ilişkisini de ilk kez birinci elden doğrulamış oldu.

Heard "Erkeklerle başarılı ilişkilerim oldu, ve harika bir kadınla da çok iyi bir ilişki yaşadım" dedi.


Amber Heard, bu sözleriyle Johnny Depp ile ilişkisine ara verip birlikte olduğu Fransız manken Marie Villepin ile ilişkisini de ilk kez birinci elden doğrulamış oldu. Amber Heard, dergiye çarpıcı pozlar da verdi.


Amber Heard, henüz 16 yaşındayken evini terk ettiğini de anlattı. Her şeye karşı meraklı olduğu o dönemde kaybedecek hiçbir şeyi de olmadığını düşünerek bir oyunculuk kursuna kayıt oldu. Ondan sonra da bu alanda kariyer yapmak istediğine karar verdi ve daha ciddi şekilde çalışmaya başladı.


Amber Heard ile Depp, The Rum Diary filminde birlikte rol aldı. Film setinde başlayan ilişkileri gerçek hayata da taşındı. Önceleri inkar etseler de Depp, sevgilisini terk edip Heard ile birlikte olmaya başladı.


Ancak bir ara ilişkileri sallantıya girdi. Dünyanın en gözde ve çekici erkeklerinden biri olarak nitelendirilen Johnny Depp de terk edildi.


Hem de uğruna 14 yıllık sevgilisi ve iki çocuğununu annesi Vanessa Paradis'yi bile hiçe saydığı sevgilisi tarafından. Üstelik de bir başka kadın için. Daha önce biseksüel olduğunu açıklayan Amber Heard, Johnny Depp'i bırakıp Fransız manken Madie de Villepin'le flört etmeye başladı.


Bir kaç ay önce iki sevgili sık sık birlikte görüntülendi. İkili Paris'te Champs-Elysees'de motosiklet turu yaparken objektiflere takıldı. Ancak, Heard daha sonra Depp'e geri döndü.


Marie de Villepin, Fransa'nın eski başbakanlarından Dominique de Villepin'in kızı.


Dominique de Villepin Fransa İçişleri bakanı iken Jacques Chirac tarafından Fransa Başbakanlığına atandı. 31 Mayıs 2005 ile 15 Mayıs 2007 tarihleri arasında bu görevini sürdürdü.


BEN SADECE ERKEKLERİ SEVMEM Kİ

Müzik dünyasının genç yıldızı son demeciyle kafaları karıştırdı.

Seventeen dergisine konuşan Kesha flört hakkında "Ben sadece erkekleri sevmem. Ben insanları severim. Bu cinsiyetle ilgili bir durum değil" dedi


25 yaşındaki Kesha bunun bir cinsel tercih değil insanın ruhuyla ilgili bir şey olduğunu söyledi. Genç şarkıcı "Bu birlikte olduğunuz insanın ruhundan size yansıyan spritüel bir durum" diye konuştu. Kesha daha önceki bazı röportajlarında da hayaletlerle seviştiğini ileri sürmüştü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler