HABER

Cinselliğin Komedisi "ayıp ettik" her haftasonu BKM'de

Cinselliğin Komedisi "ayıp ettik" her haftasonu BKM'de

Cinselliği mizahi bir dille ele alan "AYIP ETTİK" Aralık ayında da, her Pazar, 15.30 seansıyla Beşiktaş Kültür Merkezi'nde izleyicilere kahkaha şöleni sunacak.

Cinselliği ayıp olmaktan çıkararak kahkahaya dönüştüren oyunda, genç jenerasyonun ünlü oyuncuları bir araya geliyor. R.E.S.T Oyuncuları tarafından sahneye konan oyunun Yazar ve Yönetmenliğini Uğur YAĞCIOĞLU yaptı. AYIP ETTİK'de Ece USLU, Durul BAZAN, Kayra ŞENOCAK, Ali TÜRKOĞLU, Yasemin BALIK, Ebru KARANFİLCİ, Seçil MUTLU, Barış ÇAKMAK ve İrfan KANGI başta olmak üzere birbirinden değerli oyuncu ve dansçılar biraraya geldi. Müzik ve danslarla daha da keyifli bir atmosfere bürünen oyunun müziğini Fikret ALPER, kostümlerini Oya İYBAR hazırladı.

"AYIP ETTİK" de cinsellik, erotizmden uzak, komik bir dille anlatılıyor. Ailelerin çocuklarıyla birlikte izleyebileceği bir müzikal-komedi olan oyunun konusu kısaca şöyle :

Türkiye'nin Avrupa Birliğine girebilmesi için şartlar sunulur; bunlardan bir tanesi de orta öğretim okullarında cinsel eğitim dersleri okutulmasıdır, fakat müfredat yoktur. Cinsel Eğitim konusunda müfredatı oluşturma görevi, geçmişlerinde iki sevgili olan fakat aldatma yüzünden ayrılmış ikilimize Ece Uslu (Leyla), Ali Türkoğlu (Bora) verilir. Adem ile Havva'dan başlayarak günümüze kadar kadın-erkek ilişkileri ile ilgili çeşitli örneklemelerin sunulduğu oyunda öpüşmenin bulunması, ilk Türk nasıl doğdu, aldatma, yasaklı dönemde yaşanan eğlenceli eşleşmeler gibi konular ele alınıyor ve kadın-erkek ilişkilerinde nereden nerelere gelindiği kahkaha dolu sahnelerle anlatılıyor.

Son dönemin başarı grafiği hızla yükselen oyuncularından Durul BAZAN, oyunda Adem, Komiser ve Berk rollerinde izleyiciyi kırıp geçiriyor. Adem'in cinselliği keşfetme sahnesi, 80'li dönemlerin Komiseri ve köpeğini çiftleştirmek isteyen Berk rolleriyle Durul BAZAN büyük ilgi topluyor.

Genç jenerasyon oyuncular içinde yine dikkat çeken isimler arasında yer alan Kayra ŞENOCAK ise özellikle GAY MUHABBET TELLALI rolüyle seyirciyi kahkahaya boğuyor. Mesleğini icra ederken polis tarafından yakalanarak karakola düşen Kadın Satıcısı (Kayra Şenocak)'nın, Komiser ve Devrimci ile diyalogları, seyirciye kahkaha dolu saatler geçirtiyor.

Türkiye'nin en beğenilen kadın oyuncuları arasında gösterilen Ece USLU "Leyla" rolüyle seyirciye, cinselliğin keşif hikayesini anlatıyor. Havva ve Öpüşmeyi bulduran kadın rollerini Yasemin Balık, Bora rolünü Ali Türkoğlu, Katarina'nın yardımcısı Paulina rolünü Ebru Karanfilci, Sevgi ve Katarina rolünü Özge Seçil MUTLU, Devrimci ve Öpüşmeyi bulan adam rollerini Barış ÇAKMAK, karısının, seyahat dönüşü bavulunda sütyen bularak yakaladığı pişkin koca Metin'i ise İrfan KANGI canlandırıyor.

www.ayipettik.com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön