Çivril’de sokak hayvanları için bayat ekmek kampanyası

Denizli’nin Çivril İlçesinde sokak hayvanları için bayat ekmek kampanyası başlattı.Çivril Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Veterinerlik Hizmetleri sokak hayvanları için bayat ekmek kampanyası başlattı.

Çivril’de sokak hayvanları için bayat ekmek kampanyası

Denizli’nin Çivril İlçesinde sokak hayvanları için bayat ekmek kampanyası başlattı.
Çivril Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Veterinerlik Hizmetleri sokak hayvanları için bayat ekmek kampanyası başlattı. Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, "Geçtiğimiz yıl içerisinde 917 adet minik dostumuz sokaklardan alınmış, 258 adet dostumuz sahiplendirilmiş, 917 adet dostumuzun aşıları yapılmış, 142 adet dostumuzun da kısırlaştırma ve tedavi süreçleri tamamlanıp küpeleme ile aşılama sonrasında alındıkları ortamlarına bırakılmıştır. Ayrıca dostlarımızın beslenmesi adına 13 bin 200 sayıda ekmek ve 165 paket de kuru mama temini gerçekleştirilmiştir” dedi.
Vatandaşların sokak hayvanları için duyarlı olmalarını isteyen
Güven, "belediyemiz tarafından 2016 yılında başlatılmış ve şu anda da devam etmekte olan “Bayat Ekmek Kampanyası”na destek verilebilir. Bu da yapılamıyorsa en azından doğru ve olması gerektiği gibi minik dostlara bakan kişilere ve belediyelere engel olunmayabilir. Hayvan barınakları hususunda ülke genelinde olan bir takım kişilerce ortaya atılan güven eksikliği konusu ise ayrı bir konudur. Bir kişi inanmaya niyet edip ona göre gözlemlemediği sürece ona bazı şeyleri inandırmak oldukça zordur. Bunun için barınakların ve görevlilerin değil, güven eksikliği ve kendilerine has doğruları bulunan, konunun uzmanı olmamalarına rağmen konu hakkındaki uzmanları dinlemeyen kişilerin kendilerine dair bir şeyler yapması gerekir.”

Çivril’de sokak hayvanları için bayat ekmek kampanyası

Çivril’de sokak hayvanları için bayat ekmek kampanyası

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler