Cizre'de olaylı bayram gecesi

Şırnak'’ın Cizre ilçesinde izinsiz gösteri yapmak isteyen göstericilere polis gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti.

ABİDİN YEL ŞIRNAK (İHA) - Sur Mahallesi'nin ara sokaklarında toplandıktan sonra Nusaybin Caddesi'ne çıkan yüzleri maskeli bir grup gösterici yola barikatlar kurup, yoldan geçen araçlarda kimlik kontrolü yaptı.

Zırhlı araçlarla olay yerine gönderilen polisler gruba yönelik uyarı anonsları yaparak kalabalığın dağılmasını, yaptıkları eylemin yasa dışı ve suç olduğunu dağılmamaları halinde kendilerine müdahale edileceğini duyurdu. Polisin bütün uyarılarına rağmen dağılmayan göstericiler, cadde üzerinde bekleyen akrep tipi zırhlı araç ve TOMA'lara, taş, havafişek, ses bombası ve molotof kokteylleri ile saldırdı. Polis göstericilere gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale ederek grubu dağıtmaya çalıştı.

Polisin göstericilere yönelik kullandığı gaz bombası nedeniyle yoldan geçen vatandaşlar zor anlar yaşadı. Cizre’deki izinsiz gösteriler gece yarısına kadar devam ederken, olaylarda yaralanan ve gözaltına alınan kimse olmadı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler