Claudia Roth yarın KKTC'ye gidecek

LEFKOŞA (İHA) - Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı ve Almanya Federal Parlamento Milletvekili Claudia Roth'un, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Fatma Ekenoğlu'nun davetlisi olarak yarın KKTC'ye geleceği bildirildi.

Cumhuriyet Meclisi'nden yapılan açıklamaya göre Roth ve beraberindeki heyet 20 Mart tarihine kadar KKTC'de temaslarda bulunacak.

Roth'a ziyareti sırasında,Yeşiller Partisi'nin Türk kökenli Berlin Milletvekilleri Özcan Mutlu ve Bilkay Öney'in eşlik edeceği, Roth ve beraberindeki heyetin, yarın gece

saat 22.45'de Ercan Havaalanı'na varacağı belirtildi. Claudia Roth ve beraberindeki Yeşiller Partisi heyeti, 18 Mart Salı günü saat 11.00'de Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, saat 11.30'da Cumhuriyet Meclisi Başkanı Fatma Ekenoğlu ve saat 12.00'de ise Başbakan Ferdi Sabit Soyer'i ziyaret edecek.

Aynı gün öğleden sonra saat 15.00'de Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tahir Çelik'i ziyaret edecek olan Roth, ardından Doğu Akdeniz Üniversitesi Konferans Salonu'nda Kıbrıs Politikalar Merkezi tarafından organize edilen "Avrupa Birliği, Türkiye İlişkileri ve Kıbrıs" konulu konferans verecek.

Claudia Roth ve beraberindeki heyet, 19 Mart Çarşamba günü de Lokmacı Kapısı ile Pile köyünü ziyaret ederek, 20 Mart Perşembe günü sabah saat 08.30'da Ercan Havaalanı'ndan ayrılacak.