CNN International'da ilginç analiz: Türkiye'yi kaybetmenin bedelini ağır ödeyecekler

ABD yönetiminin Türkiye'ye yönelik ekonomik savaş başlatmasıyla ilgili CNN International'da ilginç bir analiz yer aldı. ABD yönetimine uyarıların yer aldığı analizde "Batı, Türkiye'yi kaybetmenin bedelini ağır ödeyecek" ifadeleri kullanıldı.

CNN International'da ilginç analiz: Türkiye'yi kaybetmenin bedelini ağır ödeyecekler

Türkiye ekonomisini, Trump tarafından hedef alınmasına tepkiler büyüyor. CNN International'da yayınlanan bir analizde, ABD yönetimi uyarılarak "Türkiye'deki istikrarsızlık sınırlarının ötesinde sonuçlar doğurabilecek ve ülkeyi yöneten kim olursa olsun Türkiye'nin çekim merkezini Batı'dan Rusya, İran ve Avrasya'ya doğru kaydırmaya çalışacaktır" değerlendirmesi yer aldı.

BATI DÜNYASINI DA ETKİLEYECEK

İngiltere merkezli Chatham House'da Türkiye uzmanı Fadi Hakura imzalı yayınlanan haber analizde, Türkiye'ye yönelik yaptırımların yol açacağı ekonomik istikrarın Batı dünyasını da etkileyeceğinin altı çizildi.

Hakura, Türkiye'de olası istikrarsızlığın sınırlarının ötesinde sonuçlar doğuracağına dikkat çekerek, "Türkiye muhtemelen artık ABD'yi güvenilir ortak ve stratejik bir müttefik olarak görmeyecek. Ülkeyi yöneten kim olursa olsun, yaralı bir Türkiye büyük olasılıkla çekim merkezini Batı'dan Rusya, İran ve Avrasya'ya doğru kaydırmaya çalışacak" vurgusunu yaptı.

Hakura, Türkiye'nin krizin derinleşmesiyle birlikte atacağı adımlara ilişkin şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye olağanüstü durumda NATO'dan çekilmeyi ve Avrupa Birliği ile gümrük anlaşmasını sonlandırma gibi radikal değişimleri düşünebilir"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 34 yorum
ABD TÜRKİYEDEN UZAKLAŞMIYOR.RECEP TAYYİP ABD VE AVRUPADAN UZAKLAŞIYOR.ÇÜNKÜ RECEP DEMOKRASİ İSTEMİYOR.TAYYİP RUSYA GİBİ,İRAN GİBİ,SURİYE GİBİ TOTOLİTER BİR REJİM İSTİYOR.
@sanxo senin isminin ortasına (n) hiç olmamış..
Fetö ve kalıntıları yurtdışında fare gibi gebereceksiniz ABD köpeklige devam edin HAİNLER
ne yapalım arkadaşım sen söyle herkesin önünde eğilip diz mi çökelim? karakterin bunu gerektiriyorsa sen yap biz DİK DURACAĞIZ.!
sen bir hainsin bu ülkenin suyu ekmeği sana haram olsun
Seni günün Salağı seçiyorum. Apti, Avrupa zaten Seni istemiyor yalvar dur asırlarca.
@sanxo bu dedine kendin inandinmi.
belliki bir elemansın patron gibi düşünüyosun
@sanxo körmüsün
ndn
yazı yazmayı ogren önce
bu trampı kim maşaladı acaba çok merak ediyorum,ülke daha düne kadar ecevit yönetimindeyken abd karşısında el pençe divan duruyordu ve abd osurma dese türkiye sancısını çekiuordu,ama o mazide kaldı.herkes boyunduruk altına alıbmak istenen bu ülkeye mecbur olduğunu er yada geç anlayacak ki umarım erken uyanırlar...
İngiltere de bu kadar zeki analiz yapan insan olsa brexit için çare bulurlardı .ben dikkate bile almıyorum!ilk okul öğrencisi bile bunlardan daha zeki bi analiz yapar... ingilizler ne derse tam tersini düşünmek gerekir saygılar ....
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler