Çoban köpeklerini sıpaya saldırtmıştı! O genç, serbest bırakıldı

Ankara'nın Haymana ilçesinde çoban köpeklerini sıpaya saldırtarak fotoğraflarını çeken ve sıpanın telef olmasına neden olan 24 yaşındaki Berat Kaya, gözaltına alındıktan sonra mahkemeye çıkarıldı. Mahkemenin Kaya'nın serbest bırakılması yönünde karar aldığı yönünde çıkan haberle ilgili Başsavcılık'tan açıklama geldi.

Haymana'ya 60 kilometre uzaklıkta bulunan Boğazkaya mahallesinde yaşayan Berat Kaya, mahallede Sırrı Aydın'a ait olan eşek ile sıpasını gördü. Berat Kaya, daha sonra yanında bulunan, kendisine ait 2 çoban köpeğini, sıpaya saldırttı. Köpeklerin saldırıp yere düşürdüğü ve parçaladığı sıpa, telef oldu. Berat Kaya, bu anları cep telefonu kamerası ile kaydederek, sosyal medya hesabında paylaştı. Görüntüler, tepki çekerken, Berat Kaya yakalanarak, gözaltına alındı. Jandarmadaki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Berat Kaya, nöbetçi mahkemece serbest bırakıldı.

BASSAVCILIK'TAN AÇIKLAMA

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, olayla ilgili sosyal medyada yer alan iddiaların asılsız olduğu ve soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Haymana Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, Haymana ilçesinde meydana gelen şüpheli Berat Kaya’nın sosyal medya hesabından yayınladığı sıpaya çoban köpeklerinin saldırması olayı ile ilgili olay hakkında sosyal medyada gerçeği yansıtmayan paylaşımların yer alması nedeniyle kamuoyuna bir açıklama yapılması zaruretinin ortaya çıktığı ifade edildi. Açıklamada, "Söz konusu olayda video görüntülerinde saldırıya uğradığı görülen sıpanın sahibi tespit edilerek beyanı alınmış, olay sırasında olay yerinde olduğunu, olayın ani geliştiğini, şüphelinin köpeklerini sıpası üzerine kışkırtmadığını bu nedenle şüpheliden şikayetçi olmadığını beyan etmiştir. Mevcut kanuni düzenlemeler ışığında sahipli hayvana zarar verilmesi eylemi nedeniyle soruşturma başlatılmış, söz konusu suçun takibi şikayete bağlı olduğundan müştekinin şikayetçi olmaması nedeniyle savcılık ifadesi alındıktan sonra şüpheli tutuklanmaya sevk edilmeden serbest bırakılmıştır. Olayla ilgili sosyal medyada yer alan iddialar asılsız olup soruşturma devam etmektedir" denildi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
Bunlar insan evladı değil şerefsizler..Tipe baksana.
insana ne kadar değer varki hayvana olsun bunun gibi kansız olacaksın ki değerin olsun o da bizim mayamızda yok. Yazık.
BU YARATIĞI ALLAH RIZASI İÇİN BANA VERİN BEN KESEYİM CEZASINI Kİ İÇİM SOĞUSUN
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler