HABER

Çocuğu işletmeci gibi görmeyin

Psikiyatrist Aydın Demirsor, Türkiye'nin en büyük probleminin eğitim olduğunu belirterek, ailelerin çocuklarına yanlış iş tercihi yaptırarak bu sorunu daha da büyüttüklerini söyledi.

Çocuğu işletmeci gibi görmeyin

Çocuk Eğitim Rehalitasyon ve Yardım Derneği (ÇERED) tarafından Ardıç Otel'de düzenlenen panele katılan Psikiyatrist Aydın Demirsor, ebeyenlerin çocuklarını işletmeci gibi görmemeleri gerektiğine dikkat çekerek, "Bu bakış açısında büyüyen, eğitim gören, iş seçen çocuk büyüdüğünde mesleğini sevmediği gibi doğal yeteneklerinin keşfedilmemesinden dolayı da başarısız oluyor" dedi. Türkiye'de 60-70 kişilik sınıflarda, son derce kalabalık ortamlarda eğitim verildiğini belirten Demirsor, bundan dolayı çocukların yeteneksiz yetiştiğini söyledi.

Demirsor, Türk insanının anne egemenliğinde yetiştiğinin altını çizerek, "Anne, yetiştirdiği kızının üzerine kurduğu egemenliği evlendikten sonra da bırakmıyor. Bununla birlikte anne damadını da egemenliği altına almak istiyor. Bu durum ise kız ile damadın ailesinin arasını açtığı gibi mutsuz evliliklere neden oluyor" diye konuştu.

ÇERED Başkanı Ceyda Ardıç ise çocukların daha iyi yetiştirilmesi için bu tür toplantılar düzenlediklerini ifade ederek, sivil toplum kuruluşlarının yeni neslin eğitimi için özel çaba sarfetmesi gerektiğini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler