HABER

Çocuğuna mama almak için market soydu

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde bir marketi, başında bere, yüzünde tıbbi maske olduğu halde pompalı tüfekle soyan zanlı, başka bir marketi daha soymak isterken yakalandı.

İZMİR (İHA) - Silahlı soyguncu, market sahibi tarafından etkisiz hale getirildi.

Bir hafta önce Karşıyaka'nın Örnekköy semtinde bir markete elinde büyük bir çantayla gelen bir kişi, normal müşteri gibi önce birkaç parça ürün alarak sepete koydu. Bir süre mağaza içinde dolaşan kimliği belirsiz zanlı, mağazada bulunan müşterilerin ayrılmasını bekledi. Yüzünde tıbbi maske ve kafasında şapka bulunan şahıs, mağazada kendinden başka kimse kalmayınca harekete geçti.

Yanında taşıdığı çantadan pompalı tüfeğini çıkaran şahıs, kasaya gelerek mağazadaki iki çalışanı tehdit etti. Çalışanları etkisiz hale getiren gaspçı, kasada bulunan yaklaşık bin TL'yi alıp yaya olarak kaçtı. Güvenlik kameraları da marketteki soygunu saniye saniye kaydetti. Soyguncu, paraları alırken çalışanlara iddiaya göre, "Çocuğum var, borçlarım var. Bin TL'yi ihtiyacım olduğu için alıyorum, özür dilerim" dedi.

Soyguncunun mağazadan kaçmasının ardından mağaza çalışanları durumu polise bildirdi. Polis ekipleri mağazanın iki çalışanından gaspçıyla ilgili bilgileri aldı, güvenlik kamerası görüntülerini alıp soruşturma başlatmıştı.

İKİNCİ SOYGUNDA YAKALANDI

İlk soygundan sonra izini kaybettirmeyi başaran zanlı, gece başka bir marketi daha aynı yöntemle soymaya kalktı. Karşıyaka'da H.G.'ye ait Tekel bayisine gelen zanlı, yine başında bere, ağzında tıbbi maske olduğu halde pompalı tüfeğini çantadan çıkararak soygun yapmak istedi. H.G., soyguncunun üzerine atlayarak onu etkisiz hale getirdi. Kavga ihbarı üzerine olay yerine gelen polisler zanlıyı yakaladı. Yapılan incelemede zanlının, bir hafta önce başka bir markette soygun gerçekleştiren O.Ç. olduğu belirlendi.

DEDİKLERİ DOĞRU ÇIKTI

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği'ne götürülerek sorgulanan O.Ç.'nin, daha önce poliste kaydının bulunmadığı belirtildi. O.Ç. isimli zanlının; dört aylık bir bebeği olduğunu, işsiz kalıp ev kirasını ödeyemediğini, soyduğu kişilere de bunu söyleyip "özür dilediğini" anlattığı belirtildi. O.Ç. adliyeye sevki sırasında da "Çocuğum evde açtı. İnşaat işçisiyim, işsiz kaldım, ev kiramı ödeyemedim. Borçlarım vardı, çocuğum da yiyecek bekliyordu. Mecbur kalıp böyle bir işe kalkıştım çok pişmanım. Param olunca hepsini ödeyecektim" diyerek kendini savundu.

Polisin yaptığı incelemede, O.Ç.'nin doğru söylediği ortaya çıktı. O.Ç. yasal işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön