Çocuk istismarcısı Fransız Papaz Preynat'tan mide bulandıran sözler!

Fransa’da 1971-1991 yılları arasında sorumlusu olduğu çocukları istismar etmekle suçlanan ve suçlamaları kabul eden 74 yaşındaki Papaz Bernard Preynat, kilisenin istismarları bilip kendisini görevden almadığını belirterek kendisinin de bir papaz tarafından çocukken istismar edildiğini öne sürdü.

Çocuk istismarcısı Fransız Papaz Preynat'tan mide bulandıran sözler!

Fransa’da 1971 ile 1991 yılları arasında kilisenin yaz kamplarında sorumlusu olduğu çocukları istismar etmekle suçlanan Fransız Papaz Bernard Preynat, çıkarıldığı mahkemede ilginç açıklamalarda bulundu.

"GEÇMİŞTE BEN DE BİR PAPAZ TARAFINDAN İSTİSMAR EDİLDİM"

Olaydan yıllar sonra mağdurların konuşması ve şikayetçi olması üzerine çocukları istismar ettiğini itiraf eden Papaz Preynat, "Kilise biliyordu ama asla uyguladığım istismar hakkında soruşturma yürütmedi" dedi. Mahkeme heyetine savunmasını yapan Papaz Preynat, "Geçmişte ben de bir papaz tarafından istismar edildim. İster inanın ister inanmayın" açıklamasını yaptı.

Kilisenin istismarcı olduğunu öğrendiği papazı 1970’lerde "dini tedavi terapisine" gönderdiği ve papazı görevinden almadığı öğrenildi. Lyon Mahkemesinde davası devam eden Katolik Kilisesi Kapazı Preynat’ın 1971 yılından 1991 yılına kadar yaz kampında 10 yaşlarındaki erkek çocuklarını istismar ettiği, ailelerin de papazı çok sevmesi nedeniyle durumun farkına varılmadığı bildirildi.

EN FAZLA 10 YIL HAPİS ALMASI BEKLENİYOR

Öte yandan yaklaşık 35 mağdurun birlikte dava açtığı papazın en fazla 10 yıl hapis cezası alması bekleniyor. İstismarın üzerinden 30 yıldan fazla zaman geçmesi nedeniyle mağdurların zaman aşımından dolayı davaya taraf olamadığı öğrenildi. (İHA)

Çocuk istismarcısı Fransız Papaz Preynat, kilisenin pedofili gerçeğini anlattı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Bizdeki bademciler gibi. Küçükken bademlenenler büyüyünce bademlemeye çalışıyorlar. Onlar için bu durum rutin kısır döngü
bizimkilerde avrupayı över durur.... her pislik ordan akıyor...bizimkiler onlara yetişemez
bu cok normal bişey hırıstıyanlara göre! onların dininde daha onlar yıl önceye kadar bu yasak dahi degildi. hırıstıyanlık dini eşittir cocuk istismari bunu dünayda bilmeyen yok sadece üstü örtülüyor konuşulmuyor!! roma döneminde her erkegin bir seks kölesi oglanı vardı ve bu gayet normal ve yasal dı..! şaşırmamak lazım hırıstiyan kiliselerde cocuk istismari dünya genelinde en yaygın ve normal bişeydir !!! hırıstiyanlık = cocuk istismarı...!!!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler