HABER

Çocuk kaçırma girişimi saniye saniye kaydedildi

Sultangazi'de mağazaya giren Suriyeli ailenin kapıda bekleyen 5 yaşındaki çocuğunu bir kişinin kaçırmaya çalıştığı iddia edildi. Şüphelinin ayakkabılarını çıkardığı küçük çocuğu çuvala koymaya çalıştığı anlar saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, önceki gün saat 16.30 sıralarında Cebeci Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, cadde üzerindeki bir mağazaya giren Suriyeli aile çocuklarına kapıda beklemesini söyledi. Çocuklar kapıda beklerken yoldan geçen kimliği belirsiz bir kişi elindeki çuvalla çocukların yanına yaklaştı.

SON ANDA FARKETTİLER

Mağazanın önünde bekleyen 5 yaşındaki çocuğun önce ayakkabılarını çıkaran şüpheli, daha sonra çocuğu çuvala koymaya çalıştı. Küçük çocuk büyük korku yaşarken, aile ve mağaza çalışanları durumu fark etti. Anne ve mağaza çalışanları hızla dışarı koşarken, paniğe kapılan şüpheli hızla olay yerinden kaçtı.

"ÇUVALA KOYMAYA ÇALIŞTI" İDDİASI

Yaşananları anlatan mağaza çalışanı Mücahit Özyürek, "Kapının önünde 2-3 tane çocuk vardı. Ailesiyle birlikte çalıştığım yere alışverişe gelmişlerdi. Kadın çocukları içeri sokmadı. Kadın içeride alışveriş yaparken dışarıda da o esnada bağrışma sesleri geldi. Biz hemen kapıya çıktık, baktık. Bir arkadaş çocuğu yatırmış yere ayakkabılarını çıkarmaya çalışıyor. Elinde bir tane çuval vardı. Çocuğu aynı zamanda çuvalın içine sokmaya çalışıyordu. Biz görünce direk dışarı fırladık. O sırada şahıs koşarak kaçtı. Daha da göremedik. Çocuğun ayakkabılarını çıkarmıştı, çuvala sokmaya çalışıyordu. Çuvala sokmaya çalışıyorsa büyük ihtimalle kaçırmaya çalışıyordu. Başka bir niyeti olduğunu sanmıyorum" dedi.

O ANLAR KAMERADA

Olay anları çevredeki iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, mağazanın önüne çocukları bırakan ailenin alışveriş yapmak için içeri girdiği, içinde karton olan bir çuvalla cadde üzerinde yürüyen bir kişinin çocukların yanına geldiği, çocuklardan birinin ayakkabılarını çıkarmaya çalıştığı görülüyor. Alışveriş yapan çocukların annesinin durumu fark ettiği ve koşarak mağazadan çıkıp çocuklarının yanına geldiği, şüphelinin bunun üzerine koşarak kaçtığı kameraya yansıyor. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
bunları getirip doldurdula ülkeye bunların çoğu bizden en az 30-50 sene daha cahiller.bir de bunlar ile uğraşacağız.
kardeşim o çocuk senin benim de olabilirdi, bu ne vurdum duymazlik?!
Yav bir de savunmayın. Biz de biliyoruz, düşene yardım edilir. Ama ülkelerinde savaş var, gidip ülkelerini kurtarsınlar. Bir de bizim etimiz ne budumuz ne. Babasının parasını mı dağıtıyor. Öyle bir kaç milyon değil, ellimilyar dolar gitti. Karşı olan herkese, her şeye saldırıya geçiyor. Ama bozduğunuz adalet size de lazım olacak.
Her akp aileye 5 suriyeli verilmelidir sevdikleri için,sevgi karşılıksız kalmamalı...
@sahipcikalimdedeye Yezmez iki afganistanlı iki nijeryalı iki bangledeşli ve ikişerde konyalı verilsin
hayır çocuğu niye dışarda bırakıyorsunuz onu anlamadım.
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler