HABER

Çocuklar artık çok yönlü eğitiliyor

KONYA (İHA) - Selçuk Üniversitesi Özel Konya Esentepe İlköğretim Okulu Eğitim Danışmanı Doç. Dr. Ali Murat Sünbül, çok yönlü eğitim sayesinde büyük başarılar elde ettiklerini söyledi.

Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Musa Gürsel, Doç. Dr. Ali Murat Sünbül, Yrd. Doç. Dr. Nurten Sargın ve Selçuk Üniversitesi Vakıf Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Arslan, ortaklaşa düzenledikleri basın toplantısıyla Esentepe İlköğretim Okulu hakkında bilgiler verdi. Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Sınavı (OKS) sonuçlarında 22 öğrencilerinin barajın çok üstünde başarı elde ettiğini anlatan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Musa Gürsel, "Yüzde 100 başarıya ulaştık. Selçuk Üniversitesi Özel Konya Esentepe İlköğretim Okulu okullar sıralamasında 2005 sınav sonuçlarına göre Türkiye 1.'sidir. Özel bir dershanenin Türkiye genelinde yapmış olduğu seviye belirleme sınavında öğrencilerimiz yüksek dereceler aldı. Bölgedeki okullar arasında birinci sıradayız" dedi.

Elde ettikleri başarıyı çok yönlü eğitime borçlu olduklarını belirten eğitim danışmanı Doç. Dr. Ali Murat Sünbül, "Biz en az 4 seneden bu yana çok yönlü eğitim veriyoruz. Avrupa bunu yıllardır yapıyor. Milli Eğitim Bakanlığımız ise çok yönlü eğitime bu sene geçti. Çok yönlü eğitimden kastımız çocuğun tek bir konu üzerine yoğunlaşmaması. Her konu hakkında bilgi sahibi olması. Bir çocuğun matematik zekası iyi değildir, sosyal zekası çok iyidir. Ancak bu çocuğumuzun matematik zekası yok diye kestirip atamayız. Ona matematik hakkında da bilgi vermek gerekir. Onun sayesinde çözümlemeler yapabilir. Bizim kurumumuzda eğitim gören çocuklar haftada 4 gün yüzme dersleri alıyor. Yüzme dersleri çocuğun okulunu engeller diye düşünülebilir, ancak öyle değil. Bu uygulamayla çok güzel sonuçlar aldık. Hatta aldığımız sonuçlar bizi dahi şaşırttı. Çok yönlü eğitime devam ediyoruz" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler