HABER

Çocuklara ağrı kesici vermeyin

Afyon Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nde görevli komiser Veli Bayrak, ağrı kesici hapların çocuklarda uyuşturucu bağımlılığı yapabileceğini ifade etti.

Çocuklara ağrı kesici vermeyin

Konuyla ilgili bilgi veren Veli Bayrak, bu konuda ailelerin bilinçli olması gerektiğini belirterek, özellikle gençler arasında hap uyuşturucuların yaygınlaştığını vurguladı. Komiser Veli Bayrak, "Çocuk, 'başım ağrıyor' dediğinde hemen ona ağrı kesici ilaç verilmemelidir. Bu ilaçlar bile bağımlılık yapabilir. Özellikle gençler arasında hap uyuşturucular yaygınlaştı. Eğer çocuklar günden güne paraya gereksinim duyuyorsa, farklı bir arkadaş çevresiyle görüşmeye başladıysa, derslerinde ve not ortalamasında düşme varsa, her zamanki davranışlarından farklı davranışlar sergiliyorsa, yalnız kalmak istiyorsa, derin düşünce hali varsa, anne ve babalar çocuklarına çok dikkat etmeli ve onlarla konuşmalıdır" diye konuştu.

Ailelerin çocuklarına iyi örnek olması gerektiğine dikkat çeken Bayrak, "Anne babalar kendilerini sorgulaması lazım. 'Ben sigara içiyorum, içki içiyorum ama sen içme' diye bir yaklaşım olamaz. Çünkü her çocuk anne ve babasını örnek alır" ifadelerini kullandı.

AFYON (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler