Çöp atmaya bile makyajlı çıkıyordu, bir hafta boyunca makyajsız gezdi! Bakın neler yaşadı

20 yıldan fazla bir süredir makyaj yapan, çöp atmaya bile makyajlı çıkan Emily Harvey, 1 hafta boyunca makyajsız dolaştı. Kendini makyaj bağımlısı olarak tanımlayan Emily, makyajı bir zırh gibi görüyor. İşte erkek arkadaşlarının yanına makyajsız çıkamayan Emily'nin, makyajsız geçen bir haftası.

Çöp atmaya bile makyajlı çıkıyordu, bir hafta boyunca makyajsız gezdi! Bakın neler yaşadı

İlk makyaj yapmaya başladğında 14 yaşında olan makyaj bağımlısı kadın, makyajsız olmanın hayatına nasıl bir etkisi olacağını test etmek için 1 hafta boyunca makyajsız dolaştı.

Londra'da yaşayan Emily Harvey, küçük yaşlarda makyaj yapmaya başlayan, çöp atarken bile makyaj yapan bir kadın. Hatta makyaj yüzünden kızlarının okula geç kaldığı günler oldukça fazla.

3

Şu anda hayatında bir erkek yok Emily'nin ancak, sevgilileri onu daha önce hiç makyajsız görmemiş. Emily bu durumu şöyle anlatıyor:''Şu an hayatımda hiç erkek yok ama geçmişte yüzümü hazır hale getirmek için onlardan önce ayağa kalkıp makyajımı yapıyordum. Sanırım makyajım olmadan çirkin görüneceğimi düşünüyordum. 9 ve 5 yaşlarında iki kızım var ve onların dahi makyaj seti var. Bu aşamada makyaj alışkanlığımın ne kadar sağlıklı olduğunu sorgulamaya başladım. Ve çocuklara benlik saygısını öğretmenin makyaj olmadığını öğretmek durumundayım. Ve tabii ki kendime de. Makyaj benim zırhım gibi. Onsuz kendimi güvende hissedebiliyor muyum bilmiyorum ama öğrenmenin zamanı geldi'' diye konuşuyor.

PAZARTESİ

2

Çok yoğun bir haftasonu geçirdikten sonra, aynaya bakmak için yorgun ve korkmuş hissediyorum. Gördüğüm tek şey, yüzümdeki akne. İğrenç. Kendimi daha iyi hissetmek için bugün yapabileceğim hiçbir şey olmadığını farkettim. Genellikle makyajımı yapmadan önce sadece birkaç dakikalığına çıplak yüzüme bakmam gerekiyor. Ama bugün sadece temizledim ve nemlendirdim. Kızları okula bırakmama daha 40 dakikanın olduğunu gördüm.

Bu, her sabah ne kadar zaman harcadığımı gösteriyor, onlara eşlik edip kalvalltı yaptım. Sohbet etmek çok güzeldi. Ve bana ço güzel göründüğümü söylediler. Ancak kızları okula bıraktığımda arkadaşlarım hasta olup olmadığımı sordular. Koşarak eve gidip saklanmak istedim.

SALI

4

İşten çıkıp arkadaşlarımla alışverişe gittim. Tüm aynalar beni solgun gösteriyordu ve tezgahtarların yüzüme bakışları 'hasta' düşüncesi mutsuz ediyor. Makyaj kendim hakkında hissettiklerim üzerinde çok fazla etkiye sahip.

ÇARŞAMBA

5

Dün gece makyaj yapmayı düşündüm. Komik gelebilir ama bir sigara bağımlısı gibiydim. Görünüşümün şeklini almasından duyduğum memnuniyeti özlüyorum. Ayrıca doğal olmanın elbiseyi nasıl etkilediğimi etkilediğini fark ettim. Koyu renkler ve muhafazakar kıyafetler seçiyorum çünkü insanların beni fark etmesini istemiyorum. Bugün işe dönüyorum ve ofise girerken kalbim yarışıyor. Eminim meslektaşlarım hasta olup olmadığımı soracaktır, ama hiç kimse bir şey söylemedi. Kibar mı davranıyorlardı yoksa göremeyecek kadar meşguller miydi? Ya da gerçekten iyi görünüyordum...

PERŞEMBE

6

Öğle yemeği molasında bir parkın etrafında bir yürüyüşe çıktım. Normalde tam makyajla egzersiz yapmıyorum ama yine de fondöten sürüyordum. Son birkaç yıldır sivilcelerim vardı, sivilcelerimin azaldığını fark ettim. Ancak bir dermatologla görüşmem gerekiyor.

CUMA

Akşam yemeğinde arkadaşım Rachel'le buluşacağım. Normalde dumanlı göz makyajım, sahte kirpiklerim kalın bir ruj uygulardım ancak sadece küpe takmıştım. Arkadaşım çok güzel göründüğümü söyledi ve yaptığım şeyi kesinlikle yapamayacağını itiraf etti.

7

CUMARTESİ

Bu gece eski dostum Tim'le görüşeceğim beni daha önce hiç makyajsız görmedi. Kapıdan girdiğinde söylediği ilk şey 'yüzünü takmayı unutmuşsun' oldu. Ve sonra şaka yaptığını ve çok güzel göründüğümü söyledi.

PAZAR

Başardım. Bütün bir hafta boyunca makyajsız dolaştım. Makyajsız olmak bana güven vermiyordu ama aynaya baktığımda gözlerimin daha güzel göründüğünü yüzümün daha iyi göründüğü fark ettim. Her zaman makyaja ihtiyacım yoktu. En azından çöp atarken, egzersiz yaparken ya da çocukları okula götürüken. Kızlarımın benim yüzümden okula geç kalması utanılacak bir durum. Kızlarıma daha iyi örnek olmalıyım. Bundan somra makyajı sadece istediğim zaman yapacağım, makyajsız da güzel görünüyorum.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler