Coulthard: 'Massa kabahatini kabul etmeli'

David Coulthard, Felipe Massa'nın, kendisinin Avustralya Grand Prix'sinde yarış dışı kalmasına sebep olan kazanın müsabbibi olduğunu ve bunu kabul etmesi gerektiğini söyledi. Yarışın 26. turunda Felipe Massa ve David Coulthard, 10. sırayı almak için mücadele ederken, Red Bull pilotu Coulthard kaza yaparak yarış dışı kalmıştı.

Yarışın ardından oldukça sinirli olduğu gözlenen İskoç pilot, şöle konuştu: "Felipe'nin daha hızlı bir aracı olduğunu ve beni sollamaya çalışmasını anlayabiliyorum, ancak aracını geçiş esnasında iyi idare edebilmeli ve etrafına zara vermemeliydi. Felipe çok uzaktan hamle yaptı ve birinci viraj erken dönmeye başlamanız gereken bir bölge. Yani u şeklinde kıvrılıyor ve üçüncü viraj gibi değil. Geçen sene ben de Alex Wurz'a karşı spekülatif bir hamle yapmıştım ancak bunun sorumluluğunu kabul etmiştim. Şimdi Felipe'den de aynı hareketi göstermesini bekliyorum."

Takım arkadaşı Mark Webber de, açılış turunda Anthony Davidson ile temas sonucu aynı şekilde yarış dışı kaldı. "Çok kötü bir durum, son derece üzgünüm" diyen Webber, "İlk viraja doğru iyi durumdaydım, Kimi Raikkonen'nin ardındaydım. Sonra birisinin Jenson Button'a çarptığını düşünerek çimli bölgeye girmek zorunda kaldım. Sonra üçüncü viraja da iyi bir durumda girerken Kazuki Nakajima, ön kanatı olmadığı halde bana yaklaştı. Çok ilginç bir durum olacak diye düşündüm. O ve Anthony Davidson bana doğru çok sıkışık şekilde geliyorlardı. Bu durumdan kurtulmak için çuğraştım ama sanırım aracımın sol arka kısmı Davidson'a takıldı ve bu vahim netice doğdu."

TurkiyeF1.Com