HABER

Counter Strike Global Offensive’de önemli değişiklik

Counter Strike Global Offensive F2P olarak Çinli oyuncuların beğenisine sunuldu.

Counter Strike Global Offensive’de önemli değişiklik

E-spor gün geçtikçe daha fazla kitleye erişiyor. Fakat bu kategoride oldukça az oyunun olması son derece can sıkıcı bir durum. Genel itibari ile e-spor organizasyonları LoL, Dota 2 ve Counter Strike Global Offensive üçlüsünün etrafında dönüyor.

Bu oyunlardan özellikle CS:GO’nun farklı bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Zira Valve, hem bu oyunu satarak ücret alıyor, hem de sonrasında oyun içerisinde sattığı envanterlerle kasasını dolduruyor. Keza LoL ve Dota 2 F2P statüsünde oyunlar. Yani oynaması ücretsiz.

Fakat Valve aldığı bir kararla Counter Strike Global Offensive oyununu Çin’de F2P olarak kullanıcılara sundu. Oyun dünyasının önemli ismi, oyununu Çin’e getirmek için uzun süredir uğraş veriyordu. Diplomatik engellerin aşılmasıyla birlikte CS GO’nun Çin sunucuları da hizmete girdi.

Çinli oyuncular CS:GO’yu ücretsiz olarak oynamak için Perfect World hesabına sahip olmak zorunda. Bu hesap birkaç dakika içerisinde ücretsiz olarak oluşturulabiliyor. Valve’in oyunculardan Perfect World hesabı istemesinin temel nedeni ise, Çin’deki iş ortağının bu firma olması. Eğer Çinli oyuncular Perfect World üzerinden hesap açmayı istemezlerse o zaman oyunu ücretini ödeyerek de satın alabiliyorlar.

Hali hazırda Çin’de CS 1.6’nın çakması olan CrossFire isimli oyun oynanmakta. CS GO’nun pazara girmesiyle CrossFire oyuncularını kendine çekmesi bekleniyor.

****

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler