HABER

Cow Prade inekleri müzayedeye çıkıyor

Cow Prade inekleri müzayedeye çıkıyor

Gerçekleştirildiği her şehirde ilgiyle karşılanan ve 12 hafta boyunca İstanbul sokaklarını renklendiren dünyanın en büyük açık hava etkinliği CowParade-İstanbul sona erdi.

Şimdiye kadar 54 kentte gerçekleştirilen ve her şehirde yalnızca bir kez düzenlenen sergi kapsamındaki inekler, şimdi de yapılacak bağış müzayedesi ile satışa çıkarılıyor.

Sanatçılar, öğrenciler ve ünlüler tarafından, her biri değişik firmaların desteğiyle tasarlanan inekler 24 Kasım Cumartesi günü, saat 14:00'de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek bağış müzayedesi ile STK'lar yararına satışa çıkarılacak. Bağış Müzayadesine katıılım açık olup, aynı gün telefonlada katılınabilinecek.

Antik A.Ş. işbirliği ile Turgay Artam tarafından yönetilecek müzayededen elde edilecek gelir, SOKAK ÇOCUKLARI REHABİLİTASYON DERNEĞİ, AÇEV ve TEMA yararına bağışlanacak.

Müzayedede, İstanbul sokaklarında sergilenen inekler arasından belirlenen 77 ineğin yanı sıra Ariş Kuyumculuk'un tasarladığı ve CowParade İstanbul müzayedesi için bağışladığı 78.34 gram altın üzerine yaklaşık 2 bin adet toplam 33,09 karat siyah ve beyaz pırlantalarla işlenmiş inek biblosu da yer alacak.

Sergi sonrasında toplanan inek heykelleri, sanatçıları tarafından tekrar elden geçirilecek ve müzayede için hazırlanacaklar. Tüm inekleri son kez birarada görmek isteyenler 22 Kasım'a kadar Cevahir alışveriş merkezini ziyaret edebilirler.

Cow Parade Müzayedesi Hakkında CowParade Müzayedesi, etkinliğin düzenlendiği her şehirde önemli bir sosyal aktivite olarak anılmaktadır. Sanat alıcıları, CowParade destekçileri ve yardımseverleri bir araya getiren bu sosyal etkinlikten elde edilen gelir, serginin gerçekleştirildiği birçok ülkede en başarılı yardım müzayedesi olmuş, bu sayede pek çok yardım derneğine önemli ölçüde kaynak sağlanmıştır. Şimdiye dek birçok dernek ve vakıf yararına dünya çapında gerçekleştirilen CowParade müzayedelerinden 10 milyon doların üzerinde yardım toplanmıştır. Ringo Star, Madonna, Bernadette Chirac, Oprah Winfrey, Elton John, Queen Elizabeth, Ürdün Kraliçesi Rania, Nelson Mandela, Lord Hesseltine gibi birçok isim inek heykellerini koleksiyonlarına katmışlardır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön