CRR'de konserler

İstanbul - AA- Afrikalı ritm ve vokal grubu Rabasa ve Türk perküsyon topluluğu Yarkın Ritm Grubu, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda (CRR) konser verecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Afrikalı ritm ve vokal grubu Rabasa ve Yarkın Ritm Grubu, 17 Mart pazartesi günü "Ritmolatino" başlıklı konserle müzikseverlerin karşısına çıkacak.

Senegal kıyılarının 400 kilometre batısında yer alan Capo Verde adalarına özgü müzik icra eden, aynı zamanda göç ettikleri Rotterdam'ın çok kültürlü yapısından da etkilenen Rabasa grubunda, Joao Ortet (vokaller, gitar, ferrinho), To Ortet (vokaller, bas gitar), Jorge Ortet (vokaller, gitar, harmonika), Angelito Ortet (vokaller, akordeon,
perküsyon), Terezinha Fernandes (vokaller, perküsyon), Kabine Tagus Traore (trompet), Paulo Bouwman (vokaller, gitar, perküsyon) ve Hans de Lange (perküsyon) bulunuyor.

Yarkın Ritm Grubu ise Fahrettin Yarkın (perküsyon), Ferruh Yarkın (perküsyon, kanun), Bekir Sakarya (perküsyon, akordeon), Güray Cantürk (perküsyon), Serkan Çağrı (klarnet), Emrah Günaydın (bas gitar) ve Halil Necipoğlu'den (vokal) oluşuyor.

Akdeniz havzasından okyanusa uzanan müziklerin seslendirileceği "Ritmolatino" konserinin biletleri 12 ve 15 YTL olarak satışa sunuldu.Çellist Denis Shapovalov da, CRR'de 19 Mart çarşamba günü konser verecek. Shapovalov'a konserde, piyanoda Bakülü sanatçı Murad Adıgezalzade eşlik edecek.

Pek çok önemli orkestraya eşlik eden, sayısız festivale katılan, dünyanın en önemli konser salonlarında sahne alan Shapovalov, 2007 yılı Nisan ayında kuzey kutup dairesinde verdiği konserle Kuzey Kutbu'nda solo konser veren ilk klasik müzik sanatçısı oldu.

Boccherini, Debussy, Martinu ve Rahmaninof'un eserlerinin seslendirileceği konserin biletleri 15 ve 24 YTL olarak belirlendi. Her iki konserin biletleri CRR Konser Salonu gişesinden Biletix gişelerinden, "www.biletix.com" internet adresinden veya (0216 556 98 00) numaralı Biletix Çağrı Merkezi'nden temin edilebiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler