Cübbeli Ahmet'e operasyon iddiası!

Ahmet Hakan bugünkü "Ne bu ciddiyetsizlik" başlıklı köşe yazısının bir bölümünü Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'ye ayırdı. Hakan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş,"Din, kesinlikle, ticari beklentilerin, çıkar tutkusunun, popülist kaygıların aracı ve payandası haline getirilmemelidir" sözlerinin Cübbeli Ahmet için söylendiğini belirterek, Cübbeli Ahmet'e de Adnan Oktar gibi operasyon düzenlenebileceğini aktardı.

Ahmet Hakan "Cübbeli'ye operasyon mu?" alt başlığıyla yayımlanan yazısında şu ifadeleri kullandı:

"DİYANET İşleri Başkanı, isim vermemiş ama Cübbeli Ahmet’i ima eden sert eleştirilerde bulunmuş. Hatırlayalım: Diyanet İşleri Başkanı en son Adnan Oktar’ı sert eleştirmiş, ardından Adnan Oktar grubuna operasyon gelmişti. Acaba? Cübbeli’ye de mi? Ne yani? Adnan Oktar’ın telefonunun ardından... Sabahın köründe bir de Cübbeli’nin telefonu mu gelecek bana? Hafazanallah! Hafazanallah!" (Yazının tamamını okumak için tıklayınız)

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI: ÖNEMLİ BİR SORUN

Ahmet Mahmut Ünlü olarak bilinen Cübbeli Ahmet’in anlattığı tavuğu canlandırma hikayesi sosyal medyada tartışma yaratmıştı. Diyanet İşleri Başkanı, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde yaptığı konuşmada da Cübbeli Ahmet'in anlattığı olaya üstü kapalı göndermede bulundu. Erbaş, “Din, kesinlikle, ticari beklentilerin, çıkar tutkusunun, popülist kaygıların aracı ve payandası haline getirilmemelidir” dedi.

“Bilgi üretmeyenler, üretilen bilginin takipçisi hatta mahkûmu olmaya mecburdur” diyen Erbaş, şu ifadeleri kullandı:

“İslam dünyası bilim, teknik, tıp, sosyal bilimler, dahası ilahiyat alanında bilgi üretme, bilgiyi güncelleme, değere dönüştürme ve hayata kılavuz yapma konusunda, maalesef, zamanın gerisinde kalmanın bedelini ödemektedir. Bu mesafeyi telafi etmek zorundayız. Bugün İslam coğrafyasının özellikle dini alanda yaşadığı sorunların ve karmaşanın da en önemli sebeplerinden birisi sahih dini bilginin ötelenmesi ve ihmal edilmesidir. Elbette İslam coğrafyasında yaşanan sorunların, acıların, küresel müdahalelerle, uluslararası faktörlerin sömürgeci politikalarıyla ilgili boyutunun varlığı inkâr edilemez. Din istismarı bugün sosyal boyutları aşarak bir güvenlik meselesi haline gelmiştir. Dinin temel kaynaklarına ve akla aykırı, gerçeklere dayanmayan söylemler, hikâyeler, rüyalar üzerinden din anlatılarak vatandaşlarımızın samimi duyguları istismar edilmekte ve sömürülmektedir. Diğer yandan inanç esaslarını cedel konusu yapmak; fıkhın özünü ve maksadını gözetmeksizin, zahiri boyutu dikte etmek; ibadetlerde şekilciliğini öne çıkararak, ibadetin ahlaka ve hayata yansıyan boyutunu ihmal etmek önemli bir sorundur. Din, kesinlikle, ticari beklentilerin, çıkar tutkusunun, popülist kaygıların aracı ve payandası haline getirilmemelidir. Referansını dinden aldığını iddia ederek toplumda bozgunculuk yapan Fetö, Deaş, Boko Haram, vs. gibi terör örgütlerinin, Müslümanlara, birlik beraberliğimize ve geleceğimize verdiği zarar ortadadır.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
cemaatlerin hepsi alınsın. diyanete destek verilsin. turkiyede yayın yapan tum kanallar sabah 6 ile 8 arası akşam 11 ile 01 arası ortak dini yayınlar yapılsın. internette tum çıplak ve erotik yayınlar ın yazısı dahi silinsin.takip edilsin. ahlak ve maneviyat gitikden sonra ulke batmış demektir.gençlige sahip çıkalım. cemaatler hher biri bizimö gittigimiz yol hak yolu digerlerri batıl diyor. o yuzden dinimize ve gençligimize sahip çıkalım
Cemaatler olmamalı, haklısın. Ama destek verilemsi gereken diyanet değil, eğitim, bilim, sağĺık. Sonra hepsi düzelir merak etme.
Cübbeli, menzil falan... Bunlara operasyon yapılmaz rahat olun. Fetöyle 15 yıl kanı emildi memleketin. Adnan da arada götürdü. Daha durun bakalım 15 yıl da bunlarla birlikte emerler kanımızı. Daha sonra ters düşerlerse operasyon olur.
Bir gerçek vardır ki o gerçekte tüm dünyada ki tüm cematlar ve tarikatlar zararlı ve tehlikelidir.Ve özelliklede Türkiyede ki tüm cemaat ve tarikatlar Osmanlıdan beridir de ülkemize her dönem çok zararlar ve yıkımlar vermiştir.Ve ülkemizde hala hazırda bulunan bir diyanet işleri başkanlığı vardır.Gerçi bir sürü tartışmalara sebebiyette verse şuan devletin bir kurumudur.İslam dininde de asıl olan bir gerçekte; kitap tek,pegamber tek ama bir sürü tarikat ve bir sürüde cematlar neden vardır anlamak mümkün değil.Devletimiz acil olarak bunların tamamını kapatmalıdır.İşte o zaman Ülkemiz nefes alır.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler