HABER

Çubukçu'dan kimsesiz çocuklara yakın ilgi

İSTANBUL (İHA) - Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Bahçelievler Çocuk Esirgeme Kurumunda bulunan çocuklarla Atatürk Kız Öğrenci Yurdunda kalan kız öğrencileri ziyaret etti. Kimsesiz 2 erkek çocuğuna isim öneren Bakan Çubukçu, çocuklarla oyunlar oynadı.

Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Kurban Bayramı nedeniyle Bahçelievler Çocuk Esirgeme ve Atatürk Kız Öğrenci Yurdunu sakinlerini ziyaret etti. Bahçelievler Çocuk Esirgeme Kurumu'na saat 13.00 sıralarında gelen Çubukçu, ilk olarak 0-2 yaş arasındaki çocukları ziyaret etti. İçeriye girmeden önce galoş yiyen Bakan Çubukçu'ya İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın eşi Hülya Cerrah eşlik etti. 3-6 ay arasındaki çocuklarla tek tek ilgilenen Bakan Çubukçu, çocukların ilgi odağı oldu. Yere oturan Bakan Çubukçu, çocuklarla oyun oynadı.

Ardından basın mensuplarının karşısına geçen Bakan Çubukçu, "Kimsesiz çocukların bayramını kutluyorum. Bu vesileyle tüm Türkiye'de ki halkımızın bayramını da kutluyorum. Her ne kadar burada çocuklara iyi bakılsa da uzman eğitmenlerle bakılsa da çocuklar aile ortamın daha farklı büyür. Orada büyümeleri daha önemli. Biz buradan tüm ailelere sesleniyoruz. Çocukları yanlarına almaları şeklinde kampanyalarımız vardı. Kimsesiz çocuklara sahip çıksınlar" diye konuştu.
Bölücü terör örgütü PKK üyesi sevgilisiyle Kuzey Irak'tan kaçan ancak Türkiye'ye geldiğinde sevgilisinin Kuzey Irak'a dönmesiyle yalnız kalan 3 aylık hamile K.K. hakkındaki bir soru üzerine Bakan Çubukçu, "O kamplardan gelen biri sığınma evinde kalıyor. Bu konuda bilgi vermem söz konusu değildir" dedi.
Öğlen yemeğini yiyen 3-4 yaşlarındaki çocukların bulunduğu yemekhaneye geçen Bakan Çubukçu, çocukların yemekleri kendilerini yemesini şaşkınlıkla karşıladı. Çocukların yanına oturan Bakan Çubukçu, 3-4 yaşındaki çocukların anneleri tarafından elinde tabakla kovalandığını belirterek, çocukları taktir etti.
Ufak bir kız çocuğu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun saçlarıyla oynadı. Bakan Çubukçu'yla yakından ilgilenen küçük kız, elindeki iki tokayı bakanın saçına taktı. Bakan Çubukçu buna karşılık küçük kızdan tokları kendisine hediye etmesini istedi. Çubukçu'nun isteğini geri çevirmeyen küçük kız, elindeki tokaları Çubukçu'ya hediye etti.

Bakan Çubukçu'nun 0-2 yaş arasındaki kimsesiz 2 erkek çocuğuna Ömer ve İbrahim isimlerini önerdiği öğrenildi.
Buradaki çocuklara harçlık verdiği belirtilen Bakan Çubukçu, ardından Atatürk Kız Öğrenci Yurduna geçti. Yetişkin kızlarla tek tek ilgilenen Bakan Çubukçu onlarla, toplu fotoğraf çektirdi. Kız öğrenciler ise kendileriyle bir süre konuşan Bakan Çubukçu'ya şeker ikram etti. Bakanın isteği üzerine yurtta kalan kız öğrenci bağlanma eşliğinde türkü söyledi. Bakan Çubukçu, programını tamamladıktan sonra yurttan ayrıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön