Cudi'de büyük operasyon

Şırnak'taki Cudi Dağı'nda insansız hava aracı ‘Heron'ın bir grup teröristi tespit etmesi üzerine operasyon başlatıldı.

Çok sayıda komando ve korucunun katıldığı operasyonda teröristlerin gizlenebileceği bölgeler top atışına tutuldu. Bölgede operasyonlar devam ederken, bu sabah sınır birliklerine tank ve mühimmat sevkiyatı yapıldı.

Alınan bilgiye göre, İsrail'den kiralandıktan sonra Şırnak dağlarında keşif ve gözetleme faaliyetinde kullanılan ‘Heron' adlı insansız hava aracı, üzerindeki yüksek çözünürlüğe sahip kameralar sayesinde Cudi Dağı'nda bir grup teröristin yerini belirlendi.

PKK 21 MART VE 4 NİSAN İÇİN KANLI EYLEM HAZIRLIĞINDA

21 Mart'taki Nevruz kutlamları ile teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın 59'uncu doğum günü olan 4 Nisan'da askeri birliklere ve kamu binalarına bombalı saldırı eylemi hazırlığı yaptıkları bildirilen teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede hemen operasyon başlatıldı. Özel eğitimli komandolar ile gecici köy korucularının katıldığı kapsamlı operasyonda teröristlerin bulunabileceği olası bölgeler top atışına tutuldu. Sarp ve dik kayalıklı alanlardaki mağaralarda ağır makineli tüfeklerle ateş altına alındı. Bölgedeki operasyonların devam ettiği belirtildi. Ayrıca Herekol ve Kato dağlarında da teröristlere yönelik operasyonların sürdüğü bildirildi.

Irak sınırında askeri hareketlilik bugün de devam etti. Şanlıurfa yönünden askeri TIR'larla taşınan tanklar, zırhlı askeri ambulans ve mühimmatlar Çakırsöğüt Komando Tugay Komutanlığı'na getirildi. Araçların buradan sınır birliklerine nakledileceği belirtildi. Ayrıca Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan bu sabah üstü brandayla kaplı 10 sivil kamyonla Hakkari yönüne malzeme taşınması dikkat çekti. Sınıra 10 askeri araçla komandolar da sevkedildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler