Cuma mesajları | En güzel resimli cuma mesajları 2020

Dostlarınıza en güzel cuma mesajları ile bu önemli günde sevinç yaşatabilirsiniz. 2020 yılının en yeni cuma mesajları ile sizler de bu mübarek cuma gününde sevdiklerinizi, uzaktaki tanıdıklarınızı, dostlarınızı, akrabalarınızı mutlu edebilirsiniz. Resimli ya da kısa cuma mesajları göndermek için WhatsApp, SMS, Twitter, Facebook ya da başka mecraları tercih edebilirsiniz. İstediğiniz mecrada paylaşabileceğiniz en güzel cuma mesajlarını sizler için derledik. İşte en yeni cuma mesajları...

Cuma mesajları | En güzel resimli cuma mesajları 2020

Cuma mesajları göndermek artık cuma günü için bir ritüel halini aldı. Cuma mesajları ile dostlarını sevindirmek isteyen, uzaktaki eş, akraba ya da arkadaşlarını sevindirmek isteyenler, en güzel cuma mesajlarını arıyor. Müslümanlar için çok özel olan cuma gününde aradığınız tüm yeni cuma mesajları ve hadisli, kısa, uzun cuma mesajları bu haberimizde!

Cuma mesajları

Duâ Aşktır, Duâ Huzurdur, Duâ Umuttur. Hayırlı Huzurlu Umutlu Aşk Dolu Hayırlı Cumalar Olsun...

Üzerine güneş doğan en hayırlı gün cuma günüdür. Âdem o gün yaratıldı, o gün cennete konuldu ve yine o gün cennetten çıkarıldı. (Müslim, Cum'a 17, 18) Cumanız mübarek olsun.

Bugün Cuma... Rabbim!.. Dualarınızı hayırlı kılarak kabul eylesin. Cumanız bereketli ve gönlünüzce olsun inşallah.

Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah'ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. (Cum'a, 62/9) Hayırlı cumalar.

Allah’ım, habibin Muhammed Mustafa’ya, ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et. Amin, cumamız mübarek olsun.
cuma mesajları 1
Allah'ım! Cehenneme götüren fitneden, cehennemin azabından, zenginliğin ve fakirliğin şerrinden sana sığınırım. (Ebu Dâvûd, Vitr, 32.) Cumanız mübarek olsun...

Dilinizden doğru, gönlünüzden merhamet, aklınızdan adalet eksik olmasın. Hayırlı cumalar.

Kapınıza gelen bir kediye, camınıza konan bir kuşa sırtınızı dönmeyin. Unutmayın ki bu evren bizler kadar onların da. Cumanız mübarek olsun.

Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi sahibimiz var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.

Ey nefsim! Şeytana yem olmak mı yoksa cennette gül olmak mı niyetin? Bırak yakamı secde edeyim. Sen huzura er, ben imanla öleyim. Rabbim hepimizi imanla ölen kullarından eylesin. Amin. Hayırlı nurlu cumalar.

Rabbim nefsimize ‘celaliyle', kalbimize ‘cemaliyle', hayatımıza ‘hikmetiyle', hatalarımıza ‘rahmetiyle', mahşerde ‘Muhammediyle' yardım etsin inşallah. Hayırlı Cumalar.

Ey Rabbim… Yalvarışım rahmetine güvenimden, her şey kudretinden, içimdeki kırık kalp Allah derken, rahmetini esirgeme üzerimizden! Amin. Hayırlı cumalar dilerim.
cuma mesajları 2
Allah'ım! Sen affedicisin, Kerim'sin, affı seversin, beni affet. (Tirmizî, Deavât, 84.) Hayırlı cumalar...

Allah'ım! Geçmiş ve gelecek, gizli ve açık bütün günahlarımı bağışla! Benim ilâhım Sensin. Senden başka ilâh yoktur. (Buhârî, Tevhîd, 35) Hayırlı cumalar.

Bugün aklımızı ve kalbimizi arındırma günü. Hayvanlara eziyet etmediğimiz, kul hakkı yemediğimiz ve doğayı koruduğumuz bir gün olsun. Hayırlı cumalar.

En güzel cuma mesajları

'Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem' diyen Sevgilinin (s.a.s.) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile… Hayırlı cumalar dilerim.

Ey Rabbim! Yalvarışım rahmetine güvenimden, her şey kudretinden, içimdeki kırık kalp Allah derken, rahmetini esirgeme üzerimizden! Amin. Cumanız mübarek olsun.

Sağanak sağanak rahmet yağsın yuvanıza, her gün Resulullah girsin rüyanıza, melekler amin desin dualarınıza! Dualarda buluşmak dileğiyle, hayırlı Cumalar.

Bizi yoktan var eden, varlığından haberdar eden, yaratıp imtihan eden, imtihan edip sabır veren Allah'ın müminlerini bağışlaması dileğiyle Cumanız mübarek olsun!
cuma mesajları 3
Allah'ım! Akşama ulaştığımız gibi sabaha, sabah ulaştığımız gibi de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı cumalar.

Allah'ım! Aklıma ilim ve hikmet; fikrime, feraset ve basiret; bedenime sıhhat ve afiyet; ruhuma da, tekamül ve metanet ihsan eyle. Amin! Cumanız mübarek olsun.

Ya Rabbi! Kıldığım namazı kabul eyle. Ahir ve akıbetimi hayır eyle. Son nefesimde Kelime-i Şehadet söylememi nasip eyle. Ölmüşlerimize af ve mağfiret eyle. Duaların geri çevrilmeyeceği bu mübarek günde Rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri rahmetinden mahrum bırakmasın İnşallah. Hayırlı cumalar.

Allah'ım rızkımıza bolluk, kalbimize ferahlık, ömrümüze bereket ver! Amin. Cumanız mübarek olsun.

Rabbim, dilimizden duayı, elimizden Kur’anı eksik etme… Hayırlı cumalar

Rabbim bu mübarek gün hürmetine günahlarımızı af buyursun.Bizlere esenlik versin. Selam ve DUA ile ... Hayırlı Cumalar.
cuma mesajları 4
Rabbim birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. (Amin) Hayırlı Cumalar...

İnkâr edenlere gelince; onların amelleri ıssız bir çöldeki serap gibidir. (Nur,39) Hayırlı Cumalar.

Ey Rabbim! Şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi. Amin. Hayırlı nurlu cumalar dilerim.

Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin sizleri ve tabi ki bizleri. Hayırlı cumalar dilerim.

Allah'ım, 'kin, kibir ve kim ne der' hastalıklarından sana sığınırım. Bu güzel cuma gününü senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi nasip eyle. Amin. Cumamız mübarek olsun.

2020 yeni cuma mesajları

”Ey inananlar! Cuma günü ezan okunduğunda Allah sizi çağırdığı vakit işinizi gücünüzü bırakıp Allah’a koşun.”(Cuma Suresi)

”Cuma gününde bir vakit vardır ki bir Müslüman ibadet ederken o vakte rastlarsa o Müslümanın tüm duaları kabul edilir”.(Hadis-i Şerif)

Ey Rabbim! Yalvarışım rahmetine güvenimden, her şey kudretinden, içimdeki kırık kalp Allah derken, rahmetini esirgeme üzerimizden. Amin! Hayırlı cumalar dilerim.

Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur: ”Bir Müslüman abdest alıp Cuma günü namaza gelirse ve hutbeyi huşu ile dinlerse üç günlük günahları affolunur”.

”Cuma günü veya gecesi vefat edene Cenab-ı Allah şehit sevabı yazar”.(Hadis-i Şerif)

”Üzerine güneşin doğduğu en mübarek gün Cuma günüdür”.(Hz. Muhammed(s.a.v)

Allah’ım! Mübarek Cuma gününün hürmetine bizleri duası kabul olunmuş, kalpleri iman aşkıyla dolmuş kullarından eyle. Kendi kapından başka kapılara el açıp yalvartma! Bir Fatiha yok mu diye boynu bükük kullarına Fatiha okuyan nesiller yetiştirmemizi nasip eyle! Amin. Hayırlı Cumalar…

Allah'ım! Dillere destan, yüreklere ferahlık olan merhametin ile günahlarımızı affeyle. Amin! Tüm müslümanların cuması mübarek olsun. Hayırlı, bereketli, huzurlu ve sağlık dolu günler dilerim.
cuma mesajları 5
Ey yerlerin ve göklerin yaratıcısı olan ulu Allah! Sana layık Müslüman olmak için sana yalvarıyoruz, ellerimizi boş çevirme Yarabbi! Bizi cennetinle şereflendir. Bu mübarek Cuma gününün yüzü suyu hürmetine kevser havuzlarından kana kana içmeyi, cennette cemalini gören kullarından olmayı nasip ve müyesser eyle! Amin. Hayırlı ve Nurlu Cumalar.

Ey Allah"ım aklımızı senin yolunda, nefsimize ve şeytana mağlup etme... Kalplerimizi islam nuruyla bertaraf et ve günahlarımızı bağışla..Amin! Hayırlı Cumalar.

Kalbinizin kapılarını sonuna kadar iyiliğe açtığınız bir cuma olması dileğiyle.

Kapınıza gelen bir kediye, camınıza konan bir kuşa sırtınızı dönmeyin. Unutmayın ki bu evren bizler kadar onların da. Cumanız mübarek olsun.

Allahümme salli ve alâ seyyidinâ Muhammed ve alâ âli seyyidinâ Muhammed Hayırlı Cumalar...

Dünyada bir olan sende bin olsun, kainatta damla olan sende okyanus olsun. El açıp dua etiğin her şey bugün kabul olsun, amin! "Hayırlı Cumalar" dilerim.

Allah bizleri iman aşkıyla yanan, seherlerde Allah diye kalkan ve sadece Allah’tan medet uman kullarından eylesin, amin. Hayırlı Cumalar.