HABER

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: NATO üyeliğimizi gözden geçirmemizin zamanı geldi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, NATO'nun Norveç'te düzenlenen tatbikatında, Atatürk ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın düşman hedefler arasına konulmasıyla ilgili olarak, "Bütün darbelerin ve savunma sanayinde bağımlılığın arkasında NATO vardır. NATO üyeliğimizi gözden geçirmemizin zamanı gelmiştir" dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: NATO üyeliğimizi gözden geçirmemizin zamanı geldi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "NATO tatbikatı uygulaması adı altında, Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafı ve Recep Tayyip Erdoğan'ın adı kullanılarak yaşanan bu kepazelik, rezillik ve alçaklıkla, jeopolitik ve jeostratrejik konumu sebebiyle artık akla hayale gelmeyecek yönlerden baskı ve saldırılar altında tutulan ülkemize ve yüzde 52 ile seçilmiş Cumhurbaşkanımıza kahpece düşmanlık kusuluyor. Bu hayasız ve şerefsiz davranış NATO'nun ülkemizle ilgili tutumuna tüy dikmiş, büyük Türk milletince bu kurumdaki varlığımız artık sorgulanır hale gelmiştir. Mesele 2019'dur. Millet olarak her zamankinden daha kararlı bir şekilde Cumhurbaşkanımızın yanında saf tutacağız ki; bu edepsiz ve hayasız akınlar, bu terbiyesiz saldırılar istikbalimize bir daha gölge düşüremesin” diye konuştu.

"NATO SÖMÜRGECİLİĞİN ÇAĞDAŞ BİÇİMİDİR"

Bütün darbelerin ve savunma sanayinde bağımlılığın arkasında NATO’nun olduğunu söyleyen Topçu, “NATO üyeliğimizi gözden geçirmemizin zamanı gelmiştir. Üyesine her türlü düşmanca tavır içinde olan bu kurum bizim için olmazsa olmaz değildir" ifadelerini kullandı. Topçu şunları söyledi:

"Bu kurumdaki varlığımız TBMM tarafından acilen ele alınmalı. Bu hayasız kumpasa cevapsız kalınmamalıdır. NATO yalnız askeri bir pakt değildir, yeni sömürgeciliğin çağdaş biçimidir. Ekonomik ve siyasi bir bağımlılıktır. Milletimize giydirilmeye çalışılan bu NATO markalı sömürge gömleğini büyük Türk millet geçmişte Sakarya'da, Dumlupınar'da Mustafa Kemal Atatürk'le yırtıp attığı gibi 2019'da da milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'ın etrafında kenetlenerek yırtıp atacaktır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 65 yorum
bir nato vardı kavga etmediğimiz ulen iyi tamam herkez mi hatalı suçlu hainde bizimkiler mi ak süt tertemiz kusurusz bilemedik. korkarım en son değirmenlerle kavga etmeye gidecek bu iş :)
@serkan_can35 kafa varda beyin yok kardeş sende ondandır.
@serkan_can35 seni 70 yıl NATO zikti,tadı damağında mı kaldı ulan sefil köle ..alışmış gudurmuştan beterdir demişler demek ki doğruymuş..memlekette böylesi eşşekler varken
@serkan_can35 kel kafandan sen sorumlusun koçum
sen hangi milletdensin merak ettim biraz milliyetci olmanini tavsiye derim eger turksen
@serkan_can35 Sen Türk olduğundan emin misin? Köpekler her cepheden havlıyor sen hala onlara gülücük atmayı tavsiye ediyor ve yöneticileimizi suçluyorsun. Bir düşün o hainleden ne farkın kalıyor?
@serkan_can35 Türk'ün Türk'ten başka dostu yok. sen hala anlayamadın mı?
KULLİYE NEDİR ARKADAS TÖVBE TÖVBE BAŞKA İSİM BULMADILAR...
@kavak07 SARAY DENSE CAHİLLER HIMMMMM DER,KÜLLİYE YADA GECEKONDU DE ,SIRADAN GİBİ ALGILANIR...SAHTELİK HER KELİMELERİNDEN FIŞKIRIYOR
@kavak07 kulliyen yalan gibi düşün evlat
çıkın artık şu Nato’dan
Geri Dön