Erdoğan: 24 Haziran'dan sonra ilk işimiz OHAL'i kaldırmak olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçime günler kala 24 TV-360 TV soruları yanıtladı. Erdoğan, 24 Haziran'dan sonra ilk işlerinin OHAL'i kaldırmak olacağını belirterek, "OHAL'in kampanyalara yansıyan en ufak yanı yok ki. Bir tane örnek versinler, OHAL nerede hangi kampanyayı engelledi? Bir defa bu OHAL, bizim göreve geldiğimiz zamandaki OHAL değil." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Yayıncıları Birliği'nin 24 TV'de yayınlanan canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

Erdoğan, baba ocağı Rize'nin Güneysu ilçesinden gerçekleştirilen ve 100'e yakın yerel kanalda canlı yayınlanan programda, Türkiye'nin yerli savunma sanayisinde geldiği aşamaya değindi.

Göreve geldiklerinde yüzde 20 olan yerli sanayi üretimini yüzde 65'e çıkardıklarını, ülkenin bu anlamda dışa bağımlılıktan kurtulduğunu söyleyen Erdoğan, "Biz yerli motorumuzu da yapar hale geliyoruz. Bunu yaptığımız andan itibaren bu iş çok daha ileri kademelere taşınacak." dedi.

"PUTİN'E S-500 TEKLİFİ YAPTIM"

Türkiye'nin, savunma sanayisine yönelik ihtiyacı olan ne gerekiyorsa yapmanın gayreti içinde olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Biz dedik ki gelin bunları beraber yapalım, ona da girmiyorlar ama biz şu anda S-400'de hem kredi noktasında, Rusya sağolsun bize çok uygun şartlarda kredi verdi hem de işin ikinci, üçüncü kademesinde ortaklaşa bir üretime gireceğiz. Bir de o (S-500) var. Sen yapmıyorsun bizimle böyle bir şeyi. Belki de onu da (Rusya ile) beraber yapacağız. O teklifi yaptım." diye konuştu.

ERDOĞAN'DAN OHAL AÇIKLAMASI

Olağanüstü hal uygulamasının 24 Haziran seçimlerinden sonra kaldırılıp kaldırılmayacağına ilişkin Erdoğan, "24 Haziran'dan sonra bu göreve devamım halinde ilk işimiz inşallah OHAL'i kaldırmak olacaktır." dedi.

OHAL'in kampanyalara yansıyan en ufak yanı olmadığını belirten Erdoğan, "Bir tane örnek versinler, OHAL nerede hangi kampanyayı engelledi? Bir defa bu OHAL, bizim göreve geldiğimiz zamandaki OHAL değil. Bu OHAL, tam aksine şu andaki terör tehdidi altındaki bölgeleri, bu tehditten kurtarmaya yönelik bir güvenlik tedbiridir." ifadelerini kullandı.

"MOODY'S'E BİR OPERASYON BİZ ÇEKECEĞİZ"

Muhalefetin ekonomiye ilişkin eleştirilerine de yanıt veren Erdoğan, "Bu adamlar ekonomiyi bilmiyor. Bunlar zannediyorlar ki ekonomi sadece cepteki paradır. Ekonomi sadece cepteki para değildir." diye konuştu.

Türkiye ekonomisi üzerinden oynanan oyunlara dikkati çeken Erdoğan, "İnşallah 24 Haziran'dan sonra o Moody's'e bir operasyon biz çekeceğiz." ifadesini kullandı.

erdogan34

"BİZİM YAVRULARIMIZ OKULLARIN KAPISINDAN GERİ DÖNDÜ"

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin, "beyaz Türk" sözlerini değerlendiren Erdoğan, "Biz, ne beyaz ne zenci böyle bir şeyin içerisinde değiliz. Biz bu millete efendi değil, hizmetkar olmaya geldik. Eğer bu ülkede 'zenci Türklerden' bahsediliyorsa o biziz. Çünkü bizim yavrularımız okulların kapısından geri döndürüldü." diye konuştu.

Çocuklarının, ülkenin üniversitelerinde okutulmadığını, imam hatipten mezun olduklarını ancak katsayı engeline takıldıklarını söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Sen şimdi neyi konuşuyorsun? Hangi zenci Türk? Senin böyle bir derdin oldu mu? Bizim böyle dertlerimiz oldu, biz bunları yaşadık. Bizim çocuklarımız, ülkemizde üniversite okuyamadılar, gittiler yurt dışında okudular. Kızlarım da oğlumun biri de yurt dışında okudu ve başarılı da oralarda ilim tahsis ettiler. Kızlarımın da oğlumun da hepsi, onlara konulan bu engel neyin engeliydi? Beyaz Türk olmadıkları için. Sen şimdi kalkıyorsun lafını yapıyorsun. Laf ola beri gele, yok böyle bir şey. Kalkıyorsun Erhan Afyoncu'ya takılıyorsun. Erhan Afyoncu kim, sen kim? Erhan Afyoncu'nun atılacak tırnağı olmazsın."

Erdoğan, 24 Haziran'ın sıradan bir oylama olmadığını belirterek, "Türkiye küllerinden çok farklı bir şekilde zaten doğruluyor. 16 aydır bu süreç devam ediyor, inşallah bu 24 Haziran'da da bu süreç aynı kararlılıkla devam edecek." diye konuştu.

Büyüme rakamlarını değerlendiren Erdoğan, "İşsizlikle mücadelede işsizler ordusunu ortadan kaldırıp da 1 milyonu aşkın işsizi iş sahibi yapmak, taşeronlar noktasında bu insanlara kadro vermek, bunlar büyümenin en önemli işaretleri." ifadelerini kullandı.

BM'NİN FİLİSTİN KARARI

Gelen son dakika bilgisi üzerine, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda, Filistin halkı için koruma talep eden karar tasarısının kabul edilmesini değerlendiren Erdoğan, "Filistinli sivillerin korunmasıyla ilgili Güvenlik Konseyi'nde ABD'nin veto ettiği karar tasarısı, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda 120 oyla kabul edildi. 8 ret, 45 çekimser. Amerika yine hüsrana uğradı." dedi.

Okuyucu Yorumları 106 yorum
Atanamayan öğretmenimize verdiğin cevabı 81 milyon gördü bay recep. İlk tur da bye bye Recep diyoruz milletçe!!!
Bence 81 milyon degil ayrica +3 milyon suriyeli+1 milyon afgan+500 bin azeri türkmen kazak (bunlar resmi rakamlar) hepsi gördu..
bosuna konusma artık , bitti senin işin , millet uyandı
İzlemiyoruz bütün kanallarda herkesle düşman olmuş yaşlanmış çekilmez iftiracı fetö bizi kandırdı şu kandırdı bu kandırdı biz kanmıyoruz ona,ekonomiyi batırmış birisini,dolar 1000 lira olsun diyenler izlesin tepe tepe onları sevsin:)
sorular önceden verildi mi yine?
Farklı ne söyleyecek acaba? Verilecek bütün vaatler bitti...
vatana yük muhalefet, kuru kalabalık muhalefet, ideolojisi aklının önüne geçmiş muhalefet, sakın seçimden sonra oylar çalındı demeyin, yettiniz artık!!!
reis yolun sonuna geldin sende biliyorsun internette senin iki videon dolasıyor ve panik halindesin sana yol göründü inceden inceye...
RECEP TAYYİBİN ALENİ SUÇLARI: 1. Ergenekon ve balyozda cemaati kullanarak,kendi ordusuna kumpas kurma. 2. cemati kullanarak,hakimlere emir vererek ilker başbuğu hapsettirmek. 3. 17 aralıkta rüşvet alan akp li bakanları korumak. 4. şu anda idlibde olan suriyedeki teröristlere silah göndererek 1 milyon müslümanı öldürtmek.egede aylan bebeği boğdurmak. 5. çözüm sürecinde pkk ya dokunmayarak,vatana ihanet. 6. kozmik odayı düşmana açarak vatana ihanet. 7. ülkeyi cemaate teslim etme.15 temmuz darbesi ortamını hazırlama. 8. ülke vatandaşlarını ırk,din,mezheplere bölme. 9.ANAYASAYI YIKMAK.
Ben oyumu para sıfırlayan hırsıza vereceğim.ben oyumu 17 aralıkta zarrabtan rüşvetleri alan bakanları koruyan rüşvetçiye vereceğim.ben oyumu kendi askerine kumpas kuran kumpasçıya vereceğim.ben oyumu diploması olmayan sahtekara vereceğim.ben oyumu tarafsızlık üzerine namus yemini edip çiğneyen namussuza vereceğim.ben oyumu sıtkıyı rüşvet için kucağa oturtan rüşvetçiye vereceğim.ADAMLAR SAHTEKAR.NAMUSSUZ,HIRSIZ AMA MÜSLÜMAN.NAMAZ KILIP HACCA GİDİYOR.
ŞUAN ELİNİ KOLUNU BAĞLAYAN MI VAR? HİÇ İNANDIRICI DEĞİL..
Soru soruyolarsa izleyelim , yok ezberden sitcom yapıyolarsa sıkıldık reis .
ohali kaldırmak size nasip olmayacak gibi gözüküyor beni sevindiren muhalefetin her vaatini taklit ediyorsun yani gündemi muhalefet belirliyor
neden seçimden sonra yarın sabah kaldırın
81 milyon bir kez daha şahit olduk atanamayan öğretmenimize yaptığın muameleye. İlk tur da bye bye Recep diyoruz milletçe!!!!
muhalefeti taklit etme
akp nin varlığı başlı başına ohal zaten! müjde veriyo bize ohal kalkacakmış hey Allah ım sen aklımızı koru
AKŞENER'e yada İNCE'ye nasip olur inşallah OHAL'İ kaldırmak...
Yaptıkta yaptık başka bişe yok yaptıysanız paralar nerede onuda bi halkla paylaşında görelim rte bey ülkeyi sattınız parsel parsel ne yapması sattıklarınızın paralarıda ortada yok üstüne üstün 450 milyar dolar borç var nasıl oluyor
bunu yillardir biliyiruz sirf bu secim icin ohalin surdugunu
yav hehe
BU HALK SORUNU KÖKÜNDEN ÇÖZECEKTİR SAĞDUYUSUNA GÜVENİYORUM ANLIK MENFAATLERİ BİR KENARA BIRAKIP SAĞ SOL DEMEDEN ÇOCUKLARIMIZIN TORUNLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN ŞİMDİ İYİ İNSANLAR GELİYOR İNCEDEN İNCEDEN...
SEN KAHVEDE KEK ÇAY DAĞIT ARTIK JÜBİLE VAKTİ
OHAL SOPASI İLE İSTEDİĞİNİZ GİBİ AT OYNATTINIZ! YILLARCA İSTİKRAR DİYE DİYE KANDIRDINIZ! EKONOMİ ORTADA!HER YERİ SATTINIZ PEŞKEŞ ÇEKTİNİZ İNSANLARLA DALGA GEÇTİNİZ GÜN SAYIYORUZ GÜN
hala umut ediyor 24 haziran sonrasını yıktığınız devlet düzeni ince kurmaya çalışacak alh kolaylık versin savcıların bir kolları çözülsün fetö nün siyasi ayağı ortaya çıkacak göreceğiz
sen değil ince kaldıracak
TRAFOYA AT EŞEK DOMUZ GİRMEZSE YSK HİLE HURDA YAPMAZSA SEÇİLEMEZLER! AKŞENER-İNCE ÇOK İYİ PERFORMANSLA GELİYORLAR
KORKMUYORUZ ALLAH'TAN BAŞKA HİÇBİRŞEYDEN! BİR CAN BORCUMUZ VAR ALLAH'A...BİRDE SANDIKTA OYUMUZ VARKİ HAYATIMIZIN EN ANLAMLI OYUNU KULLANACAĞIZ BAŞBUĞ'UN VE YAZICIOĞLU'NUN KEMİKLERİNİ SIZLATANLARA İNAT...
OHAL ile halka korku saldınız bütün yargı hukuk katlettiniz!artık yeter deniz bitti...vebaliniz büyük dünyanız için ahiretinizi yaktınız...mazlumun masumun ahınız aldınız!bu iş bitti TAMAM bayramın yakındır TÜRKİYEM
OHAL'DE gideceksiniz...
Bugün 81 milyon bir kez daha şahit olduk atanamayan öğretmenimize yaptığın muameleye. İlk tur da bye bye Recep diyoruz milletçe!!!
OHAL'İ KALDIRMAK MUHARREM İNCE'YE YADA AKŞENER'E NASİP OLUR BENCE...
24 HAZİRANDAN SONRA SENİN YAPACAĞIN İŞ SAKSILARA ÇİÇEK EKMEK TORUNLARINA BAKMAK BALIK TUTMAYA GİTMEK DİĞER EMEKLİLER GİBİ ...
25 Haziran diye bir şey yok hemen yarın OHAL i kaldır,3600 ek göstergeyi ver , onun dışında olan her şey yalan dolan ve sahtekarlığınızın göstergesidir.
nede 24 haziran şimdi kaldır nedenini açıkla bize
Keşke seçimden önce kaldırılsaydı ohal en azından polemik konusu olmazdı bunlar artık son hamleler %50+1 olacakmı görecez
ÇOK İŞLER VAR YAPILMAYAN KALMADI
sayın cumhurbaşkanım seni çok seviyoruz.
Anayasada masumiyet karinesinde suçu ispat edilene kadar tutuklu da olsa masumdur maddesi mevcut . Adalet sadece parti ismi olarak kaldı içini tamamen bosalttiniz.
Şaka mısın sen yaa. Ohali kaldıracaksan şimdi kaldırsana niye 25 haziranı bekliyosun. Biri bunlara şuanda kendilerinin iktidarda olduğunu hatırlatsın artık.
bundaki kibir iblis te bile yok..
Diğer Haberler