Cumhurbaşkanı Erdoğan 9 üniversiteye rektör atadı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 9 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 9 üniversiteye rektör atadı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 9 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Sedat Murat, Galatasaray Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Eyüp Ertuğrul Karsak ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hamdullah Şevli atandı.

Resmi Gazete'de yer alan diğer atama kararları ile Biruni Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Adnan Yüksel'in, İstanbul Medipol Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Sabahattin Aydın'ın, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Güven Sak'ın ve Yüksek İhtisas Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Paç'ın ataması gerçekleştirildi.

Söz konusu atamalar 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 13'üncü ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2'nci, 3'üncü ve 7'nci maddeleri gereğince gerçekleştirildi.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
2002' DEN ÖNCE EĞİTİMDE DÜNYADA 26 INCI SIRADAYDIK.AKP.DÖNEMİNDE DÜNYADA EĞİTİMDE 104 ÜNCÜ SIRAYA DÜŞTÜK..BİR ÜLKENİN EĞİTİMİ SAĞLAM OLMAZSA GELECEĞİDE OLMAZ..
egitimli insan sıkıntılı oluyor itiraz eder hakkini arar en onemlisi sorgular. egitim olmayacakki kolay yonetilebilsin akli teslim olsun ekrana..... resmi rakam 4,5 milyon bence o sadece 10 milyon suriyeli insan ve egitimsiz tuz serper gibi serptiler ulkeye ne oldu onca sene gelismis ulkeler seviyesine cikma cabasi hepsi heba oldu... velhasil fazla okumayin dert olur.
@erxcanka79 tam zırvalamışsın eğitimsiz olduğun anlaşılıyor
Acaba kaç tanesi gerçekten liyakat sahibi? Yoksa sadece yakın kişi oldukları için mi rektör oldular?
@serdar_akdeniz_1983 önce liyakatın ne olduğunu öğren sonra bu soruyu sor
eski osym baskani gibi, bunlarin icinde de fetocu vardir kesin.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler