Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Senatörü Graham'ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Senatörü Lindsey Graham'ı kabul etti. ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, "Türkiye ile daha stratejik bir ilişki kurma noktasında umutluyum. Ayrıca Türkiye'nin F-35 programına geri dönmesi ve belki serbest ticaret anlaşması yapılması oldukça önemli." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Senatörü Graham'ı kabul etti

Birleşmiş Milletler 74'üncü Genel Kurul görüşmeleri için ABD'nin New York kentinde bulunan Erdoğan'ın konakladığı Peninsula Otel'deki kabul, basına kapalı gerçekleşti.

Kabulde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da hazır bulundu.

F-35 MESAJI

Görüşmeyi değerlendiren Graham, Erdoğan ile Suriye'deki gelişmeleri ve F-35 programını ele aldıklarını ifade etti.

Görüşmenin çok iyi geçtiğini vurgulayan Lindsey Graham, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin, Suriye'nin bir arada tutulması noktasında, Suriye'nin kuzeydoğusunda IŞİD'e karşı ve (Beşar) Esad'ın askeri olarak kazanmaması için sağladığı destek vazgeçilmezdir. En önemlisi ise Türkiye, İdlib'de yaşayan 4 milyon insanın katledilmesini engelliyor. Türkiye ile daha stratejik bir ilişki kurma noktasında umutluyum; ayrıca Türkiye'nin F-35 programına geri dönmesi ve belki serbest ticaret anlaşması yapılması oldukça önemli. Türkiye sadece Suriye değil, tüm bölge için çok önemli bir müttefik."

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Duruşun Yeter Reis! Biz ne duruşlar gördük ABD Başkanlarının Bakanlarının önünde iki büklüm
Türkiyeyi Türk halkını Devletini pyd ypg için sattınız Türkiyede cia fba enns ajanlarınız askerleriniz üsleriniz var Türk ordusu polisi sizin terörist ilan ettiklerinizi sorgusuz dost müttefik diye size on yıllardır teslim ediyor ama siz Türk devletine darbe yapmaya kalktınız ve bunu inkar etmediniz Askerlerimiz sizin verdiğiniz silahlarla şehit ediliyor Bizi suriye batağına sokup yalnız bırakanda sizsiniz Biz Tük halkı Devleti her şeyin farkındayız Yazdık Hesabı Kalleş Abd biz korede yüzlerce Askerimizi sizin ordunuzu şerefinizi korumaya kurban verdik Beter ol abd
bence petroitler ve f 35 ler konusunda abd ye bir şans verelim mesala bir ay sonunda vermez isen biz paramızı istiyoruz ve proğramdam çıkıyoruz diye bak o zamanlar abd bir daha bunları koz olarak bir daha önümüze geteremeyecektir.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler