Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ankara'ya metrobüs müjdesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ankara'yı bizim metrobüsle tanıştırmamız lazım. Yeni dönemde metrobüs olacak." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ankara'ya metrobüs müjdesi!

Sincan ilçesinde bulunan Yavuz Sultan Selim Millet Kıraathanesi ziyaretinde gençlerle yaptığı konuşmada Erdoğan, Ankara'da ulaşım araçlarının çeşitlendirileceğini belirtti.

Erdoğan, "Ankara'yı bizim metrobüsle tanıştırmamız lazım. Yeni dönemde metrobüs olacak. Raylı sistemler, artı metrobüs..." ifadesini kullandı.

"NİTELİKLİ ELEMANI İŞ KESİNLİKLE VAR"

Sohbet sırasında genç bir kızın "Kaygılarımız var, ileride ne olacağız, iş konusunda olsun, her alanda?" sorusuna Erdoğan, "Nitelikli elemana iş kesinlikle var. Nitelikli olmayanda sıkıntı var. Bizim öyle şehirlerimiz var ki eleman bulamıyorlar. Örneğin Gaziantep. Kayseri de aynı şekilde, eleman bulamıyorlar. Böyle Türkiye'de birçok şehirlerimiz var." cevabını verdi.

Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığının 20 bin öğretmen aldığını hatırlatarak, "Bütün mesele nitelik." dedi.

Hafta sonları okullardaki takviye kurslarına işaret eden Erdoğan, "Milli Eğitim Bakanlığımız yeni bir düzenleme yapacak. A okulundaki öğrenci B veya C okulunda hafta sonu takviye kursuna gidecek. Oradaki öğretmenler onlara ders verecek. Kendi öğretmeni ona ders, takviye kursu vermeyecek. Bunun hazırlıkları yapılıyor. Aynı benzer şeyden buralarda da millet kıraathanelerinde rehber öğretmenler olarak böyle bir şey yapılabilir, o da bir takviyedir." şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
Müjde Müjdedir.iyisi kötüsü olmaz.hayırlı olsun
15 seneden beri neyi beklediler de yapmadılar
Şuan tek düşündüğüm enkazda ölen gariban insanlar birde şehitlerimiz!!
yaparsa ak parti yapar ama hep ay seçim olsun istiyor insan ne bu ya aklınız neredeydi şimdi aklınız şimdi migeldi
Bide türkçeyi bilsen hiç çekilmezsin sen
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler