Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bez torba açıklaması: Milletimize promosyon olarak dağıtacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 129. AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Son günlerde tartışma konusu olan 'naylon poşet' uygulamasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim kampanyası süresince "Milyonlarca fileyi ve bez torbayı hazırlıyoruz. inşallah bu kampanyada bunları milletimize promosyon olarak dağıtacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları;

Cumartesi günü Kocaeli'nde pazar günü Sakarya'da aday tanıtım toplantılarımıza devam edeceğiz. Toplantılara bizzat katılacağım. İnşallah 2 hafta içerisinde aday tanıtım toplantılarımızı bitirelim istiyoruz. Artık araziye hep birlikte hakim olmamız gerekecek. Yarından itibaren arkadaşlarımız illere dağılmaya başlıyor. Bazı yerlerde erteleme olabilir. Bunlar kendilerine bildirilecek.

31 OCAK'A KADAR BİTECEK

31 Ocak'ta yapacağımız büyük aday tanıtım ve manifesto toplantımıza kadar bu süreci bitirmiş olacağız.

'BU AK PARTİLİ OLMAK DEĞİLDİR'

Aday belirleme sürecinde yaşanan her şey artık geçmişte kalmıştır. Dava adamlığı da siyasette bunu gerektirir. Aksi yönde davranan oLursa zaten bunlar hiçbir zaman AK Partili, dava adamı ve siyasetçi olamamış demektir. Benim istediğim olursa 'eyvallah', olmazsa 'yallah' derseniz bu AK Partili olmak değildir. Liyakatta aranan bellidir, iller vardır ki kısıtlı şartlar içinde adayınızı belirlersiniz.

MUHARREM İNCE'YE GÖNDERME

Bütün bunlarla birlikte Türkiye tüm saldırı ve tuzaklara rağmen demokrasinden asla taviz vermemiştir. Demokratik hukuk temel ilkesinin en sağlıklı işlediği durum seçimlerdir. Buna rağmen bazı kesimlerin kendi başarısızlıklarını, seçimleri yürütmekle görevli kurumlarımıza yükleme gayretine her zaman şait olduk. Cumhurbaşkanlığı seçiminde avukat ordusuyla seçim kurumlarımızı tehdit eden bir adayı hala unutmuş değiliz. YSK önünde oturacağız diyenleri unutmuş değiliz. Ne oldu? Nerede oturdunuz? Hala oturuyorsunuz. Ve artık esameleri bile yok.

MERNİS'te adres kaydı olmadığı için listelerde yer almayan 375 bin kişi var ki teşkilatlarımıza önemli görevler düşüyor.

24 Haziran seçimlerinden ilçe değiştiren 1.5 milyon seçmen bulunuyor. Bunların 222 binden fazlası bizim üyemiz, onları yakın markaja alacağız.

'İLK DEFA OY KULLANACAK 1 MİLYON KİŞİ ÇOK ÖNEMLİ'

Bu yıl ilk defa oy kullanacak 1 milyon seçmenin varlığı çok önemli. İlk defa oy kullanacak 1 milyon kişiyi yakın markaja alalım, yanlışa düşmesini engelleyelim.

Kimsenin AK Parti'ye oy verme borcu yok. Davamızla, duruşumuzla, hizmetlerimizle halkımızı ikna edeceğiz. Siyaset, milleti kendinden nefret ettirme değil, millete kendini sevdirme, kabul ettirme sanatıdır.

'HER ŞEY İNSANDA BİTİYOR'

Daha çok insana ulaşmak için sosyal medya gibi araçlar gelişmiş olabilir ama her şey insanda bitiyor. İnsanlara değerli olduklarını göstermek için doğrudan iletişime geçin, Sanal ortamda olmaz. 10 milyonu aşkın üyemizi nasıl çalıştıracağız? Bunun üzerinde duracağız. Biz milletimizin bize görev verdiği emanetçileriz. AK Parti her seçimi bir imtihan olarak görür. Kolay imtihan olmaz, sürekli bir imtihan içindeyiz.

'GÜYA MANŞETLERİNDE HABERCİLİK YAPIYORLAR AMA...'

Bir yandan terör örgütlerine karşı dimdik duranlar, diğer yandan terör örgütleriyle kol kola girenler var. Türkiye ekonomisini hedef alan yalan yanlış birçok şeyle saldırılarını sürdürüyor. Güya manşetlerde habercilik yapıyor. Ama aslında yaptığı tetikçiliktir. Güya 2019'da ekonomi kötüye gidecekmiş. Hayır, 2019'da ekonomik verilerin yine tahminlerin üzerinde olacak. Türkiye'yi batmış gibi gösterme gayretinde olanlara bir kez daha derslerini vereceğiz.

ENFLASYON

Kur, faiz, enflasyon üçgeninde ülkemize kurulan tezgaha rağmen 2018 büyümesi de yine tahminlerin üzerinde olacak. 14 yıllık koalisyon yıllarının enflasyon ortalaması yüzde 70, bizim iktidarlarımızın ortalaması yüzde 9,5

Milli gelirde satın alma paritesine göre 13. olan Türkiye yıl sonunda bir üst sıraya çıktığında herhalde kendilerini pencereden atarlar

'MİLYONLARCA FİLEYİ VE BEZ TORBAYI MİLLETİMİZE DAĞITACAĞIZ'

Bazıları yine bu seçim döneminde naylonlarla sokaklara dökülebilir. Biz naylon poşetlere karşı savaş ilan ettik. Bez torbalar ve kenevirden yapılmış bez torbalarla meydanlarda olacağız. Milyonlarca fileyi ve bez torbayı hazırlıyoruz. inşallah bu kampanyada bunları milletimize promosyon olarak dağıtacağız. Belki söylemekte biraz acele ettim ama söyleyeyim ki birileri alıp bu işi götürmesin. Kim çevreci millet görecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 302 yorum
akp oy vermek islama ve vatana en büyük ihanettir
Düşünüp, yorum yapmaya bile değmezsin ama ülkenin kaderiyle oynuyorsun. Seni kurup, kurgulayan kim, ben biliyorum ama umarım şu ölü toprağı kalkar da cahiller ve din simsarlarının, istismarcıların bu oyunlarını anlar bu milletin uyurgezerleri.Sen gerçekten kötü bir insansın.
@basre komedi gibisin..
Her seçimde ülkeyi naylon çöplüğüne çevirenler, naylon poşetlerin çevreye zarar verdiğini yeni mi anlamışlar ... Buna idrak gecikmesi desek !
@basre AL O POŞET SENİN OLSUN.KRAL ÇIPLAK
Sen kuş beyninle bunları anlayamıyorsun Sen geçmiş yıllara unuttun herhalde Ben senin de bu arada yaşını merak ediyorum
Hava soguudu Sanki biraz Ben usudumde
@berkuygurc Allahı ın koyunu, pardon vaiz çobanın koyunu cevap yazdığın vatandaşın yorumunda nerede poşet geçiyor. Kafanız poşet olmuş sizin mal.
@mehmet_1974_bktmm Asıl sen kaç yaşındasın Allah ın koyunu, pardon vaiz çobanın koyunu. Geçmişte terlikle gelenler saray sahibi oldu, 40yıl fetöye hizmet edip Allah ve Millet beni affetsin deyin e herşey affolsu, fetöcülerin hepsi sokakta fink atar oldu. Senin gibi kripto fetöcüler buralarda yorum yapar oldu. Uyduruktan darbe yaptıran abd, İsrail, rte, fetö dörtlüsü koyunlarını kandırır oldu. Cebini dolduran yandaşlar Malta, İngiliz vs vatandaşı oldu zamanı gelince fetö piçi gibi kaçacaklar. Geçmişten de sana istemediğin kadar örnek veririm. Koyun beyinli aktrol
@r.etkar vaiz çobanın beyinsiz koyunu. Siz o poşetleri alın.... Sokun. Cevap yazdığın insan poşetden mi bahsetmiş. Beyinsiz koyun, aktrol. Siz böyle malsunız işte. Mal gibide kullanılırsınız.
r.etkar gereğine yazacaksan doğru düzgün yaz bari.
"Adam Kazandı"
@palermo544 KOYUNLAR VAR OLDUKÇA HEP KAZANACAK. POŞETİ 25 KURUŞA SATTIR. BUNUN 15 KURUŞUNU MARKETTEN BEYANNAME İLE VERGİ OLARAK GERİ AL. BEZ FİLEYİ 15 KURUŞA YANDAŞA YAPTIR VE BELEŞ DAĞIT. OLAY BU. KOYUN OLMAK BÖYLE BİR ŞEY KARDEŞ.
@palermo544 Adam kazandıkça millet batıyor.
Palermo ilk defa dogru yazmışsın, adam kazandı valla. Yaklaşık 50 milyon dolar, 2gemi,4 villa, 20daire,ve sizin gibi 40baş hayvan
evet kazaniyor ama asıl sıkıntı şu; hep kendisi kazanıyor....
ooo ak trol yine buralardasin doğru adam kazandı sizede kazandırdi yeni bir meslek var artık paralı trol iyi para veriyorlar mı bari
@gencadam20 bunlar anlayamaz boşver
@gencadam20 aptal
@gencadam20 ,doğru.Benim paramla bana promasyon veriyor.
@palermo544 lise mezunu vaiz reyis inden mi bahsediyorsun aktrol.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler