HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ekrem İmamoğlu'na tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Sultangazi'deki toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Ekrem İmamoğlu'na VIP olayıyla ilgili tepki gösteren Erdoğan, "Seçimden sonra da bunun hesabını vereceksin, dur bakalım bitmedi iş" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultangazi'deki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi. Erdoğan, "'Ben' diyor 'Ordu Valisi'ne it demedim.' Ne dedin? 'Basitleşme' dedim. Bütün görsel medyada var, yazılı medyada var. Dedin, dedin. Seçimden sonra da bunun hesabını vereceksin, dur bakalım bitmedi iş" diye konuştu.

Erdoğan'ın açıklamaları:

Mursi'nin darbe ile indirilmesini, hayatını kaybetmesini seyreden Batı dünyasını esefle kınıyorum. Pazar günü yapılacak seçimde bir tarafta bize Mursi'yi hatırlatanlar var diğer tarafta adalet ile bu yolda yürüyecek olanlar var. Şu 5 gün çok önemli. Pazar akşamı inşallah zafer ile müşerref olacağız.

EKREM İMAMOĞLU TEPKİSİ

Pazar gününe kadar kararlı mıyız? Milli iradenin tecellisine hazır mıyız? Cumhur İttifakı olarak MHP ve AK Parti olarak el ele inşallah bu işi başaracağız. Şu anda 15 Temmuz ile alakalı Binali kardeşimin rakibinin o zaman attığı twitler var, o twitlerde de nerede olduğu belli. FETÖ ile beraber. Bunlarda yalan çok. 'Benim onlarla alakam yok' diyor. Ordu'da valimize 'it' diyor, ondan sonra 'basitleşme dedim' diyor. Kayıtlarda hepsi var. Dürüst ol dürüst. Siyasete dürüstlük yakışır, başındaki adam gibi yalan değil. Al birini vur öbürüne.

Binali Yıldırım kardeşimin rakibine söylüyorum, 'çaldılar' ifadesi hukuki değildir ama siyasidir. Biz siyasiler birileri bir şey çaldıysa çaldı deriz. Müsaade edin de bunu da söyleyelim.

YSK bu seçimin yenilenmesine karar verdi. Çünkü geçmişte bunun örnekleri çok ve iptal etti. Karar siyasi değil hukuki bir sürecin ürünüdür. Büyükşehirde yenileme kararı veren YSK, iki ayrı ilçede buna gerek görmedi, biz bağırıp çağırmadık ama Bay Kemal, YSK'ya 'çete' dedi.

"BUNLARIN HESABINI VERECEKSİN"

'Ben' diyor 'Ordu Valisi'ne it demedim.' Ne dedin? 'Basitleşme' dedim. Bütün görsel medyada var, yazılı medyada var. Dedin, dedin. Seçimden sonra da bunun hesabını vereceksin, dur bakalım bitmedi iş. Benim polislerime de yanındaki avanesi, 'şerefsizler' dedi. Onlar da kayıtlarda var. Biz ne valimize 'it' dedirtiriz, ne de polisimize 'şerefsizler' dedirtiriz. Utanmıyor musun ya? Bunların hesabını soracağız. Herkes yerini de haddini de bilecek.

"BELEDİYE OLARAK BURS VERME YETKİN YOK"

'Şu kadar para vereceğim gençlere' diyor. Yalan söyleme. Bir yalanını daha yakaladık. Belediye başkanlığım döneminde ben üniversite gençlerine burs veriyordum. CHP, AYM'ye götürerek gençlere verdiğimiz bu burs yasaklandı. Sonra iktidar olunca biz bunu Başbakanlıktan burs vermeye başladık. Bunu da geç, dedik ki, KYK ile hem kredi hem burs veriyoruz. Belediye olarak şu anda yasalara göre senin burs verme yetkin yok, bunu yasaklayan da CHP.

'SURİYELİLERE MAAŞ' TARTIŞMASI

'Bu Suriyelileri buralara doldurdunuz' diyorlar. Bize para vermiyorsunuz, Suriyelilere veriyorsunuz diyorlar. Bu yalana sakın aldanmayın. Bu yalan CHP'nin yalanıdır. Biz, Suriyelilere parasal bir maaş bağlama diye bir şeyimiz asla yok. Yalan söylüyor. Biz kamplardaki Suriyelilere sağlık desteği veriyoruz. Konteyner kentlerde yiyecek, giyecek destekleri veriyoruz ama asla maaş bağlama diye bir şey yok. Biz ülkemin fakir fukarasına valilik, kaymakamlıklarımız vasıtası ile maaş bağlıyoruz. Ey CHP bu yalanları bırak. Suriyeliler konusunda tabii ki bizim de rahatsızlıklarımız var. Onun için Emniyet gerekli tedbirleri alıyor, uyarıları yapıyor. Şu an itibarıyla 330 bin Suriyeli zaten topraklarına döndü.

18 günde ne yaptın? Sadece başkan vekilinin odasının kilidini söktün. Yalan üstüne yalan. Binali kardeşimiz ise 25 ilçesindeki belediye başkanlarımız ile Cumhur İttifakı olarak el ele, hükümetimiz ile el ele verecek 2023'ün İstanbul'unu inşa edeceğiz.

Geri Dön