Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş atama ve görevden alma kararı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atama ve Görevden Alma Kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş atama ve görevden alma kararı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Atama Kararlarına göre, Diyanet İşleri Başkanlığında açık bulunan Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu üyeliklerine, Hüseyin Küçük, İbrahim Noğman, Abdullah Refik Acar, Musa Coşkun ve Osman İyişenyürek atandı.

Kararın devamında, Diyanet İşleri Başkanlığında, Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen görevden alınarak yerine Veysel Işıldar atandı.
Ayrıca, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına ve Yönetim Kurulu Üyeliğine Mehmet Uygun ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına ise Kemal Yüksek atandı.
Yayımlanan karara göre, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Başmüfettişliklere ise Faruk Düzcan, Muzaffer Barış Morgül ve Salih Kılıç isimleri uygun görüldü. Atama ve Görevden Alma Kararları, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince yapılmıştır.

FAHRETTİN ALTUN MANAS ÜNİVERSİTESİ MÜTEVELLİ HEYET BAŞKANI OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan bir başka atama kararına göre ise Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığına, İletişim Başkanı Fahrettin Altun atandı. Kararda şu ifadeler yer aldı, “Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığına, 6339 sayılı Kanunla onaylanması uygun bulunan ‘Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kırgız Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi’nin İşleyiş Esaslarına Dair Anlaşmanın 5 inci maddesi ve Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Tüzüğünün 4 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun atanmıştır”

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
BEN değil BİZ diyen Liderler Güçlüdür..! 1-KİŞİNİN GECE RÜYASINDA GÖRDÜKLERI SABAH 80-MİLYON İÇİN KANUN OLUYOR. NE HESAP SORAN VAR NEDE HESAP VEREN. :(( 17-YILDIR YÜCE DEVLETİMİZİN TÜM KURUMLARINI YANDAŞ ATAMA VE KARARLARLA AİLE ŞİRKETİNE ÇEVİRDİNİZ. TEK ÇARE; GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN KURDUĞU TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANA TEMEL VE İLKELERİNE GERİ DÖNÜLMESİDİR .
Sizin CHP biz gelince ne olacak sanki. Her taraf ayyaş sol zihniyetli işinin ehli olmayan kişilerle dolacak. Bunların yaptığı da doğru değil eyvallah ama CHP gelmesinden her zaman daha iyidir
@sancaktar_g_1980 helal kardeşim chp demek dinsizlik dinden uzaklık demeyi çağrıştırıyor kafalarda alkolik bir pisliğin zihniyeti
hergün birileri bir yerlere atanıyor. :)
Daha gereksiz ve iş alanı açmak için açılmış makam bulunamazdı. Dünya neyin peşinde biz neyin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler