HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kadir Şeker' açıklaması

Konya'da şiddet gören kadını kurtarmak isterken katil olan Kadir Şeker'le ilgili soruya Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi orada Kadir insani, vicdani bir durum sergiledi. Bundan sonraki süreç tamamen yargı ile ilgili bir süreç. Temenni ederiz ki adil bir karara varırlar” cevabını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Konya'da sevgilisi Ayşe D.'yi darp eden Özgür Duran'ı engellemek isterken, Duran'ın ölümüne sebep olan Kadir Şeker'le ilgili soruya yanıt veren Erdoğan, “Şimdi orada Kadir insani, vicdani bir durum sergiledi. Bundan sonraki süreç tamamen yargı ile ilgili bir süreç. Temenni ederiz ki adil bir karara varırlar” dedi.

ADALET BAKANI GÜL: KİMSE 'KADİR ŞEKER SUÇLUDUR' DİYEMEZ

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de yaptığı açıklamada "Hâkim savcılara görevlerini yapmaları için onlara bir zaman tanımak lazım. Olay çok yeni. Şu anda savcı delilleri topluyor, soruşturmayı sürdürüyor. Bu soruşturma neticesinde bir karara varılacak. Elbette savcılık makamı, kişinin sadece aleyhine delilleri toplayan bir soruşturma yapmıyor. Kişinin lehine olan ne varsa, onları da toplayarak soruşturmayı tamamlayacak. Kimse 'Kadir suçludur’ diyemez, ama ortada bir ceset var. Bir cinayet soruşturması sürüyor. Burada olay meşru müdafaa mıdır, yani hukuka uygunluk sebebiyle ortada bir suç yok mudur, ya da başka bir durum mu var, bunların hepsi soruşturma aşamasından sonra çıkacak. Ve şu da bir gerçek ki; hâkim, savcı da sizin bizim gibi insan. Onların da vicdanı var. Onlarda da izan ve bir kalp var. Ve deliller çerçevesinde bu soruşturmayı tamamlayacaklar. Hepimize düşen soruşturmanın sonucunu beklemektir. Ve bizim de beklentimiz soruşturmanın bir an önce tamamlanmasıdır. Şunu da paylaşmak gerek ki, bir kişi tutuklu olunca kesin ve baştan bir mahkûm olmuş gibi değerlendirmek yanlıştır. Tutukluluk bir tedbirdir. Tutuklu oldu diye 'mahkûm oldu, suçludur' demek doğru değil. 'Salıverildi diye ve serbest bırakıldı' diye suçsuzdur anlamı da çıkmaz. Bunların hepsi yargılama aşamasında, hâkim ve savcının vereceği kararla çıkacaktır." demişti.

KADIR ŞEKER

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 129 yorum
Arada sırada olsa bile bazen beni şaşırtmayı başarıyorsun.
sonuçta bir can aldı o zaman öldür meşru müdafaydı de olur ne ala.
@firat_ucar_1981 Fikirlerine katılıyorum kardeş.
devreye girmiis ya kadir e özgürlük yakindir.
cinayet iyi niyetli işlensede cinayettir. kendini müdafa değil kavgada bıçaklamış adamı psikopat. adalet ona buna göre olmaz.
Arada sırada bazen diye yazan yazarımız şaşırmış.
@firat_ucar_1981 olay yerindemiydin
@hakan_boyner orada darp edilen senin bacın,annem,ablanda olabilir
Delikanlı bıraksaydı daha çok can alacaktı o ölen. Potansiyel Cellat, sonra kadın cinayetlerine dur mitingleri :))
KADİR için adalet istiyoruz... Yoksa çok olaya millet müdahale etmek istemez..
@00_asill herkes cebinde bıçak silah taşısın hemen öldür sün bu yanii
@halo965 cebinde taşımamış geberen pisliğin bıçağı varmış haberi iyi oku da öyle konuş
adelet yerini bulur kadir kardeşimiz serber kalmalı
Bağımsız Türk yargısına yine hiç bir müdahale yok tabi. Almanlar yine kıskanacak bizi ve demokrasimizi
Geri Dön