Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Emniyeti'nin yeni binasının açılışında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya'dan S-400 alımıyla ilgili olarak, "S-400'lerimizi almaya başladık. Alamazlar dediler, onları bir yerlere yerleştiremez dediler. Almanız doğru olmaz dediler. Bugün itibarıyla 8. uçak da geldi. Nisan 2020'de son noktayı koyuyoruz. Hedef ortak üretimi Rusya ile beraber yapmak." ifadelerini kullandı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Özel harekatçılarımız darbecilere kök söktürdü.

15 Temmuz gecesi darbecilerin hedef tahtasına koyduğu kurumlardan ilki emniyet teşkilatımızdı. Ankara Emniyet Müdürlüğü gece boyunca ağır saldırıya maruz kaldı.

Acımasızca şehit ettikleri sivilleri yerde sürükleyecek, bir de utanmadan onların fotoğrafını çekecek kadar insanlıktan çıkmışlardır.

Tanklarla kuşatılan, uçakla bombalanan bu bina kullanılamaz hale gelmişti.

"KOLAY KOLAY AYAĞA KALKAMAYACAKLAR"

Sakalımızı kestiler ama kesilen sakal, çok daha gür bitti. Biz ise onların kollarını kestik. Kolay kolay ayağa kalkamayacaklar.

Selçuklu mimarisi ile akıllı bina inşa ettik. Modern bir bina olsun dedik. Bu bina sizlerin fedakarlığının timsalidir. 15 Temmuz gecesi FETÖ'cülere karşı verdiğimiz destansı mücadelenin temsilidir.

15 Temmuz gecesi toplam 251 vatandaşımızı şehit verdik.

Türk demokrasisinin kazanımlarına gerektiğinde canı pahasına sahip çıkan kurumlarımız olduğu müddetçe kimse bu millete diz çöktüremeyecek.

Biz şehitleriyle yaşayan, şehitleriyle var olan bir ülkeyiz.

RUSYA'DAN S-400 ALIMI

S-400'lerimizi almaya başladık. Alamazlar dediler, onları bir yerlere yerleştiremez dediler. Almanız doğru olmaz dediler. Bugün itibarıyla 8. uçak da geldi. Nisan 2020'de son noktayı koyuyoruz. Hava savunma sistemlerinde dünyada sayılı ülkelerden biri haline geliyoruz. Hedef ortak üretimi Rusya ile beraber yapmak.

"FETÖ'YÜ BÜYÜTEN HATALARIN ORTADAN KALDIRILMASI ŞARTTIR"

FETÖ 1970'lerden beri devletle millet arasındaki fay hatlarından topluma sirayet etmiştir. FETÖ'yü besleyen ve büyüten hataların tamamen ortadan kaldırılması şarttır. Adalet, liyakat hukuk ve demokrasi sütunları üzerinde yükselen yapıyı çökertebilecek hiçbir sinsi güç yoktur. Biz de devlet millet arasındaki bağları yeniden tahkim ediyoruz. Hiçbir vatandaşımızın kendini dışlanmış hissetmeyeceği, kuşatıcı bir sistemi ülkemize kazandırmanın gayretindeyiz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bu yönde atılmış en büyük adımdır.