Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yalova mitinginde Demirtaş sözleri: Tutukludan aday olmaz, düzenleme yapacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yalova mitinginde "Yalova'nın bir milletvekili var. Şu anda cumhurbaşkanı adayı. Edirne'de ziyarette bulunuyor. Kimi ediyor? PKK'nın arkasında olduğu partinin adayını. 'Bırakın çıksın' diyor. Tutukludan aday olmaz, seçimleri bir atlatalım düzenleme yapacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yalova mitinginde Demirtaş sözleri: Tutukludan aday olmaz, düzenleme yapacağız

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Yalova, termalin, yeşilin, Marmara'nın şehri Yalova. Tarihin, kültürün, sanayinin, turizmin, Osman Gazi'nin şehri Yalova, Gazi Mustafa Kemal'in gözdesi Yalova. Bugün Arife günü, yarın bayram. Şimdiden Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. İnşallah 24 Haziran'da da demokrasi bayramını kutlayacağız. İlk girdiğimiz seçimde hamdolsun tek başına iktidar olduk.

Vesayet güçlerinden, darbecilere karşı önümüze çıkan tüm engelleri milletimizin desteği ile atlattık. Şimdi ülkemizin gelecek bir asrına etki edecek bir seçime giriyoruz. Türkiye'yi 2023 hedeflerine ulaştırmak, Türkiye'yi dünyanın en iyi 10 ekonomisinden biri haline getirmek için sizden destek bekliyoruz. Önümüzdeki dönemde de ülkemize ve milletimize hizmet etmeyi devam edeceğiz. Millet ne derse o olur. Yalova 24 Haziran'da tercihinizi bir kez daha hizmet siyasetinden yana kullanıyor musunuz? Seçimlerde cumhurbaşkanlığında şahsımı, mecliste AK Parti'yi destekliyor muyuz?

ÜLKEMİZİN GELECEK BİR ASRINA ETKİ EDECEK

Vesayet güçlerinden, darbecilere karşı önümüze çıkan tüm engelleri milletimizin desteği ile atlattık. Şimdi ülkemizin gelecek bir asrına etki edecek bir seçime giriyoruz. Türkiye'yi 2023 hedeflerine ulaştırmak, Türkiye'yi dünyanın en iyi 10 ekonomisinden biri haline getirmek için sizden destek bekliyoruz. Önümüzdeki dönemde de ülkemize ve milletimize hizmet etmeyi devam edeceğiz. Millet ne derse o olur. Yalova 24 Haziran'da tercihinizi bir kez daha hizmet siyasetinden yana kullanıyor musunuz? Seçimlerde cumhurbaşkanlığında şahsımı, mecliste AK Parti'yi destekliyor muyuz?

YALOVA'YI ÜNİVERSİTE İLE BAY ÖĞRETMEN Mİ BULUŞTURDU?

Yalova'ya 11,5 katrilyon yatırım yaptık. Eğitimde 916 adet derslik yaptık. Yalova'yı üniversite ile kim buluşturdu? Bay öğretmen mi buluşturdu, bu kardeşiniz mi buluşturdu? Bay Muharrem diyor ki ben fizik öğretmeniyim, olabilir sen bir tane fizik öğretmenisin saygı duyuyorum, ama biz bu üniversiteden onlarca öğretmen çıkarıyoruz. Şimdi üniversitemizi 4 yeni fakülte ve 2 meslek yüksek okulu ile güçlendiriyoruz. Yalova'ya uluslararası bilim ve kongre merkezi kuruyoruz. 1380 kişilik 3 adet yurt binası inşa ettik. Sağlıkta 3'ü hastane olmak üzere 14 yeni sağlık tesisi yaptık. Şehir hastanesi çalışmamız var, yıl bitmeden temelini atıyoruz.

Bay Kemal ne diyor engellileri kendi başına bıraktınız. El vicdan ya. Yalanı bırakın. Dürüst olun, dürüst. Artık millet dürüst olana oy veriyor. 24 Haziran'da da benim milletim kime oy vereceğini iyi bilir. Ülkemizin en çok göç alan şehirlerinden biri olan Yalova'yı desteklemeye devam edeceğiz. Yalova'da 15 km bölünmüş yol vardı, son 16 yılda 55 km bölünmüş yol ilave ettik.

BENİM MİLLETİM KİME OY VERECEĞİNİ İYİ BİLİR

Bay Kemal ne diyor engellileri kendi başına bıraktınız. El vicdan ya. Yalanı bırakın. Dürüst olun, dürüst. Artık millet dürüst olana oy veriyor. 24 Haziran'da da benim milletim kime oy vereceğini iyi bilir. Ülkemizin en çok göç alan şehirlerinden biri olan Yalova'yı desteklemeye devam edeceğiz. Yalova'da 15 km bölünmüş yol vardı, son 16 yılda 55 km bölünmüş yol ilave ettik. Osman Gazi Köprüsü aynı zamanda Yalova'nın değil mi? Bay Kemal de buradan geçti ama köprülere karşı çıkıyor. 4.köprüyü ben yapacağım diyor ama adres veremiyor. İstanbul-İzmir otoyolu aynı zamanda Yalova'nın projesidir. Bu otoyolla Kocaeli, Yalova, Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir illerimizi birbirine bağlıyoruz.

Dün Ovit tünelinin açılışını yaptık. Dünya'nın en uzun 2.köprüsü. Burası kışın trafiğe kapalıydı. Yalova'ya bir tane de yat limanı kazandırdık.

EDİRNE'DE CEZAEVİ ZİYARETİ YAPIYOR, 'BIRAKIN ÇIKSIN' DİYOR

Bu kişi 4 dönemdir Yalova milletvekili. Peki bu kişinin Yalova'ya kazandırdığı herhangi bir hizmeti biliyor musunuz? Ama hakkını yemeyelim başka işleri de var. Edirne'de cezaevi ziyareti yapıyor. Kimi ziyaret ediyor? PKK terör örgütünün arkasında olduğu malum siyasi partinin sözde genel başkanını... 'Bırakın çıksın' diyor. Tutukludan aday olmaz, seçimleri bir atlatalım düzenleme yapacağız. Hakkari'de Bay Kemal bir tane Türk bayrağı olmadan miting yaptı. Bay Muharrem malum partinin desteğiyle Diyarbakır'da miting yaptı. Bunlar katillerle beraber. Herhalde ülkemizin altını üstüne getirmeye çalışıyorlar. FETÖ'yü bitirdik mi bitiriyor muyuz? Bu ülkeden kaçacaklar başka çaresi yok. İnlerine gireceğiz inlerine, Afrin'de4 bin 600'e yakın terörist öldürüldü.

Okuyucu Yorumları 57 yorum
sayın cumhurbaşkanı yeter artik tamam kenara çekil, su an zaten Cumhurbaşkanısın tekrar secildiginde de ulke ayni konumda olacak senden umut bitti artik
vay vay vay.. ifşa olan toplantisindan sonra hemen vakit kaybetmeden hdp ile ugraşmaya başladı reyisiniz.. ne kadar koltuk o kadar iyi taktikleri geliyor .. ama babayi alacaksin r.t.e
Sanki bilmiyordunuz... Ya bırakın vu işleri. Şimdi asıl vatan haini kimler düşünmeye başladım. Bir gecede kanun çıkaranlar nasıl oldu da buna gücü yetmedi. Aday olacağını bal gibi de biliyorlardı. Yazık çok yazık bu memleketi yönetmek kimlere kaldı.
ömrün yeterse tabi
sonunda düşünebildiniz
demirtaş'taki yüregin zerresi yok bu mahlukatta..demirtaşta mangal gibi yurek var valla...
Benim milletim ne ya sen bu milleti kendi malın mı sanıyorsun????????????!??
bir zamanlar sende tutukluydun bırak tutukluyu hükümlü idin ve suç ispat edilene kadar kişi suçsuzdur buda adaletin en önemli dayanakları dan biridir
Sana oy çıkmaz sahillerden !!!!!
daha dün o partiyle elele megri megri deyip ağlaşan pkk ya lahmacun ısmarlayan sizdiniz. muharrem ince değil....
diploması olmayadan oluyo...
Beyler Erdoğan kaçmanın yollarını arıyor.Tamam dedi fakat sabırsızlanıyor.Demirtaş aday olmaz ise Erdoğan a mı oy verecekler.Yani bu iş birinci turda tamamlansın ,daha fazla azap çekmeyeyim ,bir an önce kaçayım diyor.
erdoğanın beyni geç işliyor. Demirtaş adaylığını açıklayalı epey zaman geçti. seçime sayılı günler kalamı aklı başına geldi! Birde erdoğanı tekrardan cumhurbaşkanımı seçeceğiz! Aklımızdan zorumuz olduğu gerçeği var. Demirtaş ve hdp için çok önce bir düzenleme yapılması gerekiyordu! Kısacası erdoğan ın bundan sonra ülkeye bir yararı olmayacağı kanısındayım. Erdoğan artık emekliliğe ayrılma zamanı geldi ve geçiyor. Yeni bir soluk için TAM ZAMANI !!!... Ülkemize hayırlı uğurlu olsun. İYİ BAYRAMLAR
serbest bırakın öyleyse
dogru tutuklu ve tutuklanmış olandan millet vekili olamaz. bir suç işlemiş ve bu suç kefen sarılana kadar devam etmeli.
Biz de bekliyoruz 25 haziranı diploma konusunu ve başbakanlık cumhurbaşkanlığı yapanın her şeyi çıksın ortaya istiyoruz varsa da çıkartırız yoksa da yeter ki kim doğru dürüst öğrenmek istiyoruz eğer diploması yoksa ceza-evine girmeyi kabul eder mi sonuçta anayasaya aykırı:)Gelelim sizin iktidar olduğunuz seçime ekonomik kriz vardı o zaman bahçeli erken seçim istedi siz geldiniz yine bahçeli erken seçim dedi siz gideceksiniz gocunma yok.Temeli planlaması olmayan kaç üniversite açtın tamam da milyonlarca mezun işsiz bundan da İnce mi sorumlu tabi ki beton dökmek kolay plan gelecek var mı?
Benim bildiğim diplomasız dan da olmaz....
bakıyorumda nekadar çok pkk sevici varmış
PKK ile masaya oturan AKP'dir. bunların hesabını vereceğiniz günün başlangıcı olabilir 24 haziran.
diplomasızdan da olmaz...
koltuk elden gidiyeahhh
senin gibi hırsızdan aday oluyor ama
sen böyle devam et.hdp li seçmene ne güzel çalışıyon.nefretini kazanki barajı aşsınlar
Evrensel hukuğun içine etmek. Adeletin 1. kuralı, ŞUÇU İSPAT EDİLENE KADAR HERKES MASUMDUR. Ayrıca sen de ceza evinden çıkıp geldin. Ayrıca daha 4-5 sene önce kol kolaydın Hdp ile. Adaya heyet gönderiyordun. ayrı bir türsün gerçekten...
tayyip akp yi satıyor.seçilmemek içinde elinden geleni yapıyor.sana oy verecek kürt kalmayacak.ben mhp li olarak zaten vermeyeceğim tek kurtuluşun hdp oylar ikinci turda nasılda 180 derece döneceksin kürtlere göreceğiz
recep yeter bir sus ya ne olur şu mübarek bayram arefesi hatırına sussss.
Burada Erdoğan haklı Demirtaş memleketine silah sıkan haindir. Onu kim haklı görüyorsa yanlış yoldadır. Pkk tamamen egemen güç oyunudur. Sayın cahil arkadaşlar HAKKARİ ÇUKURCA daki petrol rezervi Kerkük ve civarından daha fazladır. Ne yazıkki mühendisimiz işçimiz bu hainler yüzünden doğuya yaklaşamamaktadır.
@capanoglu_2015 bir khk lık işi vardı o zaman...niye bir gecede kararname çıkarmadılar...işlerine geleni anında yapıyorlar...
sen mi belirleyecen kimin aday olacağını. bu ülke öyle bir ülke ki üniversite diploması olmayanlar bile aday oluyor
NE YAPTIN SAYIN RTE SANA BAKARSAK YAPILAN HERŞEYİ SEN YAPMIŞSIN AYRICA SEN YAPIYORSUN CEREMESİNİ BİZLER CEKİYORUZ BÖYLE CEZASINI BİZE CEKTİRECEKSEN HEP BEN BEN YAPTIM DİYİP KAFAMIZA VURACAKSAN YAPMA ALLAH AŞKINA BİZİM VERGİLERLE HEP BETON HEP İNŞAAT YAPIYORSUN KENDİ CEBİNİZDEN YAPMIYORSUNUZ.............
Sayın cumhur başkanı yeter lütfen yeter artık emeklilik vaktin geldi
Bak katil Demirtaş diye manşet atan 4 gazeteci tutuklandı bir ara ,seçimden sonra adil yargıçlar savcılar gelirse işin zor diyeyim bak Kobani olaylarında Hakan Buksur'u anmıyorsun da yasin börü börü diyon koskoca 3 yıllık Marmara mezunusun pardon aksaray yüksek ticaret mezunusun:) cumhurbaşkanısın bir ülkeye gittiğinde tüm ülkeyi temsil ediyorsun ama içerde sadece sana oy verenlerin cumhuru gibi davranıyorsun eğer yolsuzluklar ve daha bir sürü şey ortaya çıkarsa sonra başın ağrır vay ben duymadım vay bilmiyordum küsmece yok tamam mı:)
seçim bir bitsin bizde düzenleme yapacaz işallah
6 milyon oy alan bir lider. Allah zalimleri kahru perişan etsin.
seçimleri atlatabilirsen yaparsın
diplomasızdan da olmaz.
rica ediyorum düşün yakamızdan çok sıkıldı bu halk sizden
khk ile adaylığına engel olsaydınız ,
Sayın cumhurbaşkanı sende tutukluydun.senden başbakan oldu,cumhurbaşkanı oldu. Niye sayın demirtaş tan olmasın.insanları çok kutuplaştırdınız. Bence artıkTAMAM FABRİKA AYARLARINA GERİ DÖNÜN TAMAM MI
HDP li seçmen oylarına sahip çıksın.sizin oylar için gizli toplantı yaparak o oylarınızı nasıl yok edeceklerini mahalle başkanlarına anlatan tayyip videosunu izleyin
Bırak bu şark kurnazlığını ... hdp Meclis’te oylar incede olacak
Diğer Haberler